Якщо ви платите у Києві готівку парковщику, то підтримуєте корупцію, — Віталій Кличко
Міський голова нагадав, що у місті працює виключно безготівкова оплата за місця для паркування.
Офіційно нині столиці працюють інспектори з паркування, які контролюють оплату, але не стягують кошти. Усі, хто вимагає плату за паркування готівкою, — псевдопаркувальники і ними повинна займатися поліція. Про це заявив у «Рандеву з Яніною Соколовою» мер Києва Віталій Кличко.
«У Києві заборонено платити за паркування готівкою. У нас є паркувальні місця, за які ви можете розрахуватися через телефон. Якщо вас невідомі особи не впускають на ці місця, вимагаючи оплату готівкою, ви можете звернутися у поліцію. Правоохоронці повинні припинити ці речі. Тому що це громадський простір, і те, що хтось там собі щось приватизував, нічим не передбачено», — зазначив Кличко.
У відповіді на запитання Яніни він також підкреслив, що чорні паркувальники — це сфера відповідальності поліції. І нагадав, що як мер не має прямого впливу на правоохоронців.
«У нас немає муніципальної поліції, але попри це я вимагаю від правоохоронців оперативно реагувати», — додав на завершення міський голова Києва.
У жовтні Віталій Кличко публічно презентував концепцію транспортної та паркувальної політики столиці. Тоді він наголосив, що для міста, в якому постійно зростає кількість мешканців, ключовим напрямком розвитку є власне розбудова транспортної інфраструктури. Зокрема, й парковок для автомобілів.
Нині у Києві щогодини понад 10 000 автівок шукають місце для паркування. Відтак, 30% заторів створюють машини, які шукають місце для паркування. Руху заважають й неправильно припарковані автівки.
Водії можуть паркуватися безплатно скрізь, де це дозволено правилами дорожнього руху. У випадку, якщо ділянка дороги обладнана відповідним знаком, паркування сплачується згідно з тарифами однієї з трьох зон:
— І зона охоплює центр Києва, частину території в районі «Караваєвих дач» та радіоринку, а також частину території у межах Деміївської площі. Вартість паркування у ній становить 35 грн/год.;
— ІІ зона охоплює райони навколо історичного центру, територій уздовж ключових магістралей центру міста та поблизу бізнес-центрів, а також Сирець, частину Голосіїва, Гідропарку, Деміївки і Лівобережний діловий центр. «Острови» ІІ Зони з високим коефіцієнтом навантаження також створені всередині ІІІ Зони — біля ринків «Троєщина», «Лісовий» («Юність»), авторинку, метро «Лісова» та музею «Пирогово». Вартість паркування в II зоні — 25 грн/год.;
— ІІІ зона охоплює спальні райони міста, і вартість паркування лишається незмінною з 2011 року — 5 грн/год.
Оплатити паркування можна виключно безготівково — через мобільні додатки «Київ цифровий», ParkingUA, Privat24, IPay та Easy Pay.
Для розвантаження трафіку у Києві вже працює п’ять паркінгів. Планують створити ще 12 таких на майже 3500 авто.
Нещодавно ми писали, що з Пасажа на Хрещатику зроблять муніципальну парковку. Раніше там працювали «чорні» паркувальники.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»