У МОЗ розповіли про новий штам «Омікрон»: в Україні його ще немає

Новий штам коронавірусу «Омікрон» Всесвітня організація охорони здоров’я назвала таким, що викликає занепокоєння.
«Омікрон» був вперше виявлений останніми тижнями в Південно-Африканській Республіці, де спостерігається стрімке зростання захворюваності на COVID-19. Випадки зараження вже зафіксовані у Ботсвані, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве, а також у Бельгії, Гонконгу та Ізраїлі. Міністерство закордонних справ рекомендувало громадянам України утриматись від поїздок до країн, де виявили новий штам.
У свою чергу Міністерство охорони здоров’я України повідомляє, що станом на 29 листопада в Україні не було виявлено штам «Омікрон». Водночас, всі зразки, які не будуть визначені як «Дельта-штам» будуть підлягати обов’язковому повногеномному секвенуванню.
«Зараз в Україні діє система моніторингу поширення штамів коронавірусної хвороби. На рівні областей є резерв ПЛР тест-систем для визначення штаму «Дельта»», — зазначають у МОЗ. — Також в Україні наразі діє система направлення на секвенування зразків з так званих «кластерів». Тих районів, де фіксуються значні спалахи захворюваності. Йдеться також про людей, які повернулись з-за кордону та тих, хто має нетиповий перебіг захворювання».
Наразі відомо не так багато фактів про нову мутацію. Точно не зрозуміло, чи передається «Омікрон» швидше, ніж, до прикладу, штам «Дельта». Також невідомо, чи викликає нова мутація більш важкий перебіг захворювання у порівнянні з іншими варіантами.
Новий штам може мати близько 30 мутацій, проте наявні дані не вказують на наявність специфічних симптомів, які б вирізняли перебіг захворювання саме на вказаний варіант коронавірусу.
Очікується, що найближчі два-три тижні інформація про вплив вакцини на штам «Омікрон» буде доступна.
Зазначимо, що у Києві за минулу добу підтвердили захворювання на коронавірус у 431 людини. Загалом у місті за період пандемії 297 173 киянина перехворіли на COVID-19.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»