Київрада змінила нормативну грошову оцінку земель
У столиці вартість землі залежатиме від конкретної зони і на неї впливатимуть чотири визначальні фактори.
Київська міська рада затвердила технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Києва. Нормативна грошова оцінка землі почне діяти з 1 січня 2023 року.
НАВІЩО ПОТРІБНА ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ
Нормативна грошова оцінка земель є дуже важливим документом. Вже тому, що без нього неможливо провести жодних операцій із землею. Зокрема це стосується: оформлення договорів іпотеки, угод купівлі-продажу, дарування, міни, набуття спадщини.
Також, відповідно до такої оцінки, у місті розробляють показники та визначають механізми економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
ІНДЕКСАЦІЯ НЕ ПРОВОДИЛАСЯ ВІСІМ РОКІВ
Діюче законодавство вимагає періодично переглядати грошову оцінку земель. Так, відповідно до статті 18 Закону України «Про оцінку земель», нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення, має проводитися не рідше ніж раз на 5-7 років.
У Києві останній раз така оцінка проводилась ще у 2013 році, де середня (базова) вартість 1 квадратного метра земель складала 686,46 гривні.
За останні 8 років в українській економіці, як відомо, відбулися серйозні інфляційні процеси і як наслідок — зросли ціни. При чому — на все. Тому, станом на 01 січня 2021 року, з врахуванням коефіцієнта індексації, середня вартість 1 квадратного метра земель у Києві вже складала 1302,36 гривні.
Однак, враховуючи пандемію коронавірусу, коли бізнес та всі українці опинилися у непростій економічній ситуації, Київрада вирішила перенести введення в дію нової оцінки на 2023 рік.
ВАРТІСТЬ ЗЕМЛІ ЗАЛЕЖАТИМЕ ВІД КОНКРЕТНОЇ ЗОНИ
Нова середня вартість 1 квадратного метра земель складатиме 1617,36 гривні. На цінність міських земель впливають основні фактори: зручність транспортної розв’язки; стан довкілля; інфраструктура району та соціальна привабливість для містян. Тому у столиці сформували 573 економіко-планувальні зони.
Звісно, якщо всі чотири вищезгадані фактори будуть сприятливими, то грошова оцінка буде вищою.
ЯК ОТРИМАТИ ДОВІДКУ ПРО НОРМАТИВНУ ГРОШОВУ ОЦІНКУ ЗЕМЕЛЬ
Отримати інформацію стосовно нормативної грошової оцінки земель м. Києва (в тому числі щодо надання довідок про розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок) можна в Департаменті земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради.
Довідку про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки комунальної та державної власності у паперовому вигляді видають безкоштовно протягом 15 хвилин після подання заяви та переліку необхідних документів.
В електронному вигляді таку довідку можна замовити на сайті Департаменту через особистий кабінет користувача за допомогою електронного цифрового підпису.
Зареєструвавшись в особистому кабінеті, необхідно завантажити заяву, документи (зазначені в заяві) та документи, які засвідчують відповідні повноваження (у разі необхідності).
Після отримання повідомлення на електронну пошту можна завантажити та видрукувати довідку з особистого кабінету або її видадуть у кабінеті 211 Департаменту в паперовому вигляді.
Власники земельних ділянок можуть отримати витяг про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Головного управління Держгеокадастру у м. Києві через центри надання адміністративних послуг міста Києва.
КОМЕНТАР
Михайло Терентьєв, депутат Київради, голова постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин:
— Введення нової нормативної грошової оцінки земель передбачає додаткові надходження до бюджету столиці. Кошти, отримані від оренди земельних ділянок, спрямовуватимуть на розвиток соціальної інфраструктури Києва. Зокрема, це стосується оновлення та модернізації медичних, освітніх, спортивних закладів, а також на нагальні потреби киян.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»