Київ готовий впливати на нерадивих власників торф'яних полів

Київ готовий впливати на нерадивих власників торф'яних полів

Запобігати торф'яним пожежам, а не ковтати їдкий дим, і мобілізовувати всі сили для їхнього гасіння вирішили чиновники. Так у Київській області створено міжвідомчу робочу для попередження торф’яних пожеж у подальшому. До робочої групи входитимуть і столичні фахівці. Про це в коментарі представникам ЗМІ повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

- В області пожежі відбуваються не перший рік і дивно, що досі не прийнято кардинальних кроків для вирішення цих питань. Наприклад, торф’яні поля мають своїх власників та орендарів, які повинні дбати про ці території і не допускати утворення місць загоряння. Однак поля занедбані і, внаслідок тривалої спеки та відсутності опадів, ми маємо перманентний процес тління торфу, від яких потерпає столиця. І ми наполягаємо на більш системному та глибокому вирішенні цього питання, – заявив заступник голови КМДА.

Петро Пантелеєв зазначив, що місто готове до активної спільної роботи з областю із залученням правоохоронних органів та прокуратури.

Крім того, він також наголосив, що локалізовано пожежу під Броварами, в Білодібровському лісництві.

- Там відучора працює 22 одиниці техніки, «Київзеленбуд» спільно зі столичним управлінням Державної служби надзвичайних ситуацій задіяли необхідні ресурси, – зазначив Петро Пантелеєв.

Зеленбудівці наголошують, що, завдяки оперативним діям, вплив пожежі на ситуацію із задимленістю у столиці є мінімальним.