В Українському домі інсталяцією та перформансом привертають увагу до порушень прав людини
2 листопада, у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, в Українському Домі відбудеться прем’єра документального перформансу «Крим, 5-та ранку» театральної компанії Dollmen за п’єсою Наталії Ворожбит та Анастасії Косодій. Перед подією на фасаді будівлі створили інсталяцію.
Вже зараз усі перехожі з Європейської площі можуть побачити мистецьку частину проєкту, інсталяцію Вальдемарта Клюзка із сигнальних стрічок червоно-білого кольору, яку розміщено на панорамних вікнах Українського Дому.
Червоно-біла стрічка використовується для попередження людей про небезпеку чи надзвичайну ситуацію.
Мета інсталяції — привернення уваги українського і світового суспільства до порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові, переслідувань з політичних чи релігійних причин, звинувачень громадянських журналістів у терористичній чи диверсійній діяльності.
Ввечері в Українському домі презентують документальний перформанс «Крим, 5-та ранку». Він був створений на основі інтерв’ю з 11 ув’язненими громадянськими журналістами та їхніми родинами. Режисер перформансу — Дмитро Костюминський.
Серед учасників перформансу: Джамала, Оксана Покальчук (Amnesty International Ukraine), Мирослава Гонгадзе (журналістка, правозахисниця, громадська діячка), Севгіль Мусаєва (Українська правда), Ахтем Сеітаблаєв (режисер, громадський діяч), Андрій Хливнюк (соліст гурту Бумбокс), Вадим Карп’як (журналіст, ведучий «Свобода слова на ICTV»), Катерина Молчанова (акторка), Катерина Павленко (солістка гурту GoA), Ірина Іванчик (засновниця благодійного фонду «Повір у себе»), Катерина Калитко (письменниця).
Дивіться онлайн-трансляцію перформансу наживо
Початок — 2 листопада о 19:00
Куратори проєкту: Алім Алієв, Надія Соколенко. Продюсерка — Вероніка Склярова.
Організатори проєкту: Український інститут, Міністерство закордонних справ України, театральна група Dollmen за підтримки Меджлісу кримськотатарського народу та USAID в Україні
Проєкт «Crimea, 5 am» має на меті привернути увагу українського і міжнародного суспільства до порушення прав людини на тимчасово окупованому Кримському півострові.
З 2014 року громадянські активісти і зокрема представники корінного народу Криму — кримські татари зазнають переслідувань окупаційного російського режиму в Криму.
Проєкт складається з трьох основних компонентів: перформансу-документу Дмитра Костюминського за п’єсою Наталі Ворожбит, Анастасії Косодій та Альберта Сардаряна, книги про проєкт та його героїв, а також інформаційної кампанії за участі відомих осіб в Україні та за кордоном.
Реалізовується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Нещодавно у столиці киян знайомили із мистецтвом і культурою півострова
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»