Безкоштовне паркування: хто в Києві має право на цю послугу і як нею скористатися

Київрада розширила категорію пільговиків, які у столиці можуть паркувати свій автомобіль без оплати.
На пленарному засіданні депутати ухвалили рішення, що пільгами на паркування власних транспортних засобів тепер користуватимуться й учасники бойових дій АТО/ООС та члени сімей загиблих захисників України.
Відповідні зміни внесуть до Правил благоустрою міста Києва.

ХТО МАЄ ПРАВО НА БЕЗКОШТОВНЕ ПАРКУВАННЯ
Донедавна право на безкоштовне паркування в Києві було лише у двох категорій громадян. Відповідно до Правил благоустрою міста Києва, без оплати могли паркуватися: особи з інвалідністю; ветерани Великої Вітчизняної війни та інших локальних воєн.
Тепер до переліку пільговиків місто додало й учасників бойових дій АТО/ООС та членів сімей загиблих захисників України.
З метою дотримання Правил благоустрою, на кожному паркмайданчику 10 відсотків від загальної кількості машиномісць завжди резервують для осіб з інвалідністю або осіб, які перевозять їх.
Безпідставне паркування на таких місцях карається суворо — евакуацією автомобіля та штрафом.
Саме тому у КП «Київтранспарксервіс» радять всім водіям, які залишають авто на вулиці — завжди звертати увагу на спеціальні вказівники або розмітку.
Механізм реалізації рішення Київради про надання пільг АТОвцям трохи інший.

ЯК ВИКОНУВАТИМУТЬ РІШЕННЯ КИЇВРАДИ
Учасникам бойових дій, аби паркуватися у Києві безкоштовно, потрібно звернутися до «Київтранспарксервісу». Там їхнє авто занесуть до необхідних інформаційних баз.
Вже вирішено, що «прив’язка» при визначенні права на безкоштовне паркування буде до транспортного засобу, а не до особи власника. Адже, на момент приходу інспектора, водія може не виявитися поблизу. Тож інспектор просто перевірить транспортний засіб у відповідній базі даних.

Нагадаємо, кількість паркувальних місць у Києві збільшиться. Так, 31 серпня Київрада підтримала рішення про створення більш як 200 нових паркувальних майданчиків по всьому місту на 21 тисяч машиномісць.
Очікується, що надходження за паркування до міського бюджету щороку становитимуть 46 млн грн.
Також нещодавно столичний мер Віталій Кличко презентував паркувальну реформу столиці. Він, зокрема, розповів, що Київ створює систему перехоплюючих паркінгів для тих громадян, які в’їжджають у місто з областей.
За словами мера, створять 12 паркінгів на майже 3500 авто. До речі, п’ять таких уже працюють на Видубичах, Академмістечку, Червоному Хуторі, на проспекті Глушкова та на Сирці.
КОМЕНТАР
Андрій Порайко, депутат Київради, член постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку:
Рішення про безкоштовне паркування для учасників бойових дій АТО/ООС та членів сімей загиблих захисників України Київрада прийняла з метою зменшити економічний тиск та створити додаткові умови соціального захисту для осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, Операції Об’єднаних сил.
До речі, пільги отримають не лише учасники бойових дій, учасники ООС та члени родин загиблих учасників бойових дій, а і члени родин усіх загиблих у російсько-українській війні на Сході України. Оскільки багато загиблих не мали статусу учасника бойових дій, однак героїчно захищали Україну від агресора.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»