У Києві школи переходять на дистанційне, а в транспорті перевірятимуть сертифікати

Через погіршення ситуації із захворюваністю на коронавірус, Кличко повідомив про запровадження суворих обмежень з 1 листопада.
Cтолиця запроваджує суворі обмеження, оскільки за критеріями досягла показників «червоної зони». Запровадять нові правила з понеділка, 1 листопада. З найважливішого — у транспорті перевірятимуть сертифікати або негативні ПЛР-тести, а школи переходять на дистанційне навчання. Це рішення місто ухвалило після консультацій з Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров‘я.
Так, тільки з негативним ПЛР-тестом або COVID-сертифікатом можна буде працювати і відвідувати:
- заклади харчування,
- готелі,
- установи і заклади соціального захисту,
- спортзали та фітнес-центри,
- ЦНАПи,
- управління праці та соцзахисту,
- управління пенсійного фонду.
Забороняється також проводити масові заходи, відвідувати торгово-розважальні центри.
Із важливого те, що столичні школярі з понеділка за парти не повертаються. Після канікул, з 1 листопада, навчальний процес відновиться в дистанційному режимі. Це стосується всіх учнів: з першого до одинадцятого класу. В такому режимі школи працюватимуть до поліпшення епідеміологічної ситуації в місті.
Що стосується садочків, то вони продовжать працювати, але дотримуючись правил «червоної зони» — за умови вакцинації 100% персоналу.
Громадський транспорт буде працювати, але з обмеженнями.
«Їздити в ньому повинні пасажири, що мають сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Перевіряти ці документи будуть не на вході в транспорт, а вибірково — спеціальні групи правоохоронців», — наголосив Віталій Кличко.
Він також підкреслив, що обмеження запроваджують, щоб зберегти здоров’я і життя людей та не допустити колапсу медичної системи, яка може не витримати такого напливу хворих.
Він також закликав невакцинованих робити вибір на користь антиковідного щеплення: «Вакцинуйтеся! Бережіть себе!».
Також мер повідомив, що столична влада звертається до уряду ухвалити рішення про переведення столиці у «червону» зону.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»