Яскравий одяг та розумний годинник: що потрібно знати батькам, аби не загубити дитину

Фахівці радять не панікувати та діяти злагоджено.
Чи не кожного дня до поліції надходять звернення стосовно зникнення тої чи іншої дитини. Але якщо батьки й діти добре знають, як поводитися в подібних ситуаціях, усе закінчиться добре. Як то кажуть: хто попереджений, той захищений.
Перше, що радять правоохоронці — покласти у кишеню дитину записку з ім’ям та прізвищем, телефоном батьків та адресою. Або вивчіть з дитиною ці прості й дуже важливі дані — вони можуть суттєво полегшити пошуки.
Дитина має знати, що нікуди не можна йти з чужою людиною, що б їй не говорили й не обіцяли.
Збираючись у місця скупчення людей, одягайте дитину у яскравий одяг. Якщо загубили дитину у торговому центрі, негайно зверніться до адміністрації. Відеокамери й гучний зв’язок допоможуть її розшукати.
Крім того, навчіть дитину зупинятися на місці й чекати на батьків, якщо вона загубилася. Нехай голосно кличе на допомогу, етикет тут недоречний.
Покажіть людей, до яких можна звертатися за допомогою — це поліцейські, охоронці, продавці магазинів та перехожі з дітьми. Пропрацьовуйте ситуації, коли малюк губиться — дитина має чітко знати, як діяти.
Придбайте для дитини розумний годинник з GPS-навігатором і SOS-кнопкою: вона дасть знати, якщо малюк вийде за межі встановленої геолокації.
Ніколи не лякайте дитину поліцією. У дитини формується страх, і якщо вона потрапить у халепу, боятиметься звернутися за допомогою до патрульних.
На цих вихідних поліцейські шукали 12-річного хлопчика, який пішов гуляти та не повернувся.
Вікторія ГРЕБІНЬ, «Вечірній Київ»