Дорогоцінні подарунки церквам показують у столиці

До 970-річчя заснування Києво-Печерського монастиря Скарбниця Національного музею історії України презентує виставку «Дорогоцінні вклади XVII–XIX ст. із зібрання Національного музею історії України».
Ризниці українських церков мали величезну кількість дорогоцінних вкладів — подарунків від князів, гетьманів, старшини, впливових вельмож-іноземців із супровідними документами. Про власників та донаторів розповідають дарчі (вкладні) написи на експонатах. Також вони свідчать про масштаби меценатства та благодійності в часи існування козацької держави — Гетьманщини.

На виставці представлено близько 30 предметів — церковних і світських старожитностей із дорогоцінних металів та тканини роботи українських та західноєвропейських майстрів-золотарів XVII–XIX cт.

Відвідувачі побачать дорогоцінні вклади від гетьмана Івана Самойловича, київського полковника й родича гетьмана Івана Мазепи Костянтина Мокієвського, вклади архімандритів Києво-Печерської лаври — Іоникія Сенютовича, Зосими Валкевича, очільника лаврської іконописної майстерні Алімпія Галика. У експозиції також будуть представлені золота митра кінця ХVIII ст. роботи майстра Григорія Чижевського, яка походить із ризниці Успенської церкви, та риза до ікони Успіння Богородиці роботи відомого українського майстра Івана Ярославського (1876).

Виставка «Дорогоцінні вклади XVIІ–XIX cт. із зібрання Національного музею історії України» відкриється для загального огляду з 14 жовтня на першому поверсі Скарбниці Національного музею історії України у дев’ятій залі. За умови відсутності карантинних обмежень вона триватиме до 31 грудня 2021 року.
Адреса Скарбниці музею: вул. Лаврська, 9, корп. 12.
Телефон: (044) 280 13 96.
Сьогодні музей у Пирогові запрошує відсвяткувати Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисників та захисниць України.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»