У столиці прийняли нову програму, щоб покращити здоров`я та подовжити життя киян

Депутати Київради сьогодні, 7 жовтня, на позачерговому пленарному засіданні затвердили нову міську цільову програму «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки.
Міська цільова програма «Громадське здоров’я» на 2022-2025 роки це — нова, унікальна програма, яка пропонує киянам комплекс заходів із вчасної діагностики, раннього виявлення та профілактики захворювань.
Її розробили з метою збільшення тривалості та покращення якості життя жінок і чоловіків різних вікових та соціальних груп, заохочення киян до здорового способу життя.
Загалом, за 4 роки, на які розрахована програма, передбачили фінансування у сумі 834,1 млн грн: у 2022 році — 189,2 млн грн, 2023 році — 198,9 млн грн, 2024 році — 214,6 млн грн, 2025 році — 231,4 млн грн.
У рамках програми «Громадське здоров’я», зокрема будуть фінансуватися наступні напрямки: діагностика цукрового діабету; скринінги населення для визначення рівня холестерину, на гепатит В та С за групами ризику; розширення неонатального скринінгу новонароджених дітей; програми з раннього виявлення раку шийки матки, раку молочної залози у жінок тощо.
До програми також увійшли заходи щодо діагностики та лікування туберкульозу й реалізація ініціативи FAST TRACK CITIES та виконання цілей «90-90-90» — безперервного каскаду заходів із профілактики, догляду та лікування, спрямованих на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.
«При цьому важливою складовою програми є інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на підвищення рівня поінформованості громади з питань запобігання та профілактики захворювань. Кожен киянин має знати, як дбати про своє здоров’я, до кого і коли звернутися, аби вчасно пройти діагностику та уберегтися від занедбаних форм захворювань», — підкреслила депутатка Київради, заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Також у сфері охорони здоров`я Київрада сьогодні збільшила фінансування служби «швидкої допомоги» та виділила додаткові кошти на закупівлю ліків проти COVID.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»