У Києві покажуть нові німецькі фільми: програма

7 жовтня у кінотеатрі «Жовтень» стартує 27-й щорічний фестиваль «Нове німецьке кіно». До програми кіноогляду цього року увійшли сім фільмів. Серед них — хіти Берлінале, Канн, а також стрічка, знята в копродукції з Україною.

7 жовтня відкриває фестиваль камерна комедія «Поганий сусід» — дебютна режисерська робота відомого німецького актора Даніеля Брюля («Перший месник: Протистояння», «Безславні виродки», «Гуд бай, Ленін!»). Конкурсант Берлінале і гіт Одеського міжнародного кінофестивалю, цей фільм розповідає про неочікувані перепони на шляху відомого актора до важливих кінопроб.

8 жовтня покажуть «Хід короля» — це екранізація роману «Шахова новела» знаменитого австрійського письменника Штефана Цвайґа. Події історичної драми режисера Філіппа Штьольцля розгортаються в 1938 році в окупованій нацистами Австрії. Головний герой потрапляє під арешт і, ув’язнений в одиночній камері, вчиться грати в шахи — гру, яка стане його спасінням. Стрічку відзначено Баварською кінопремією за найкращі акторську гру (Олівер Мазуччі) та продакшн.

9 жовтня про становлення однієї з ключових фігур німецького кінематографа розповість біографічна драма «Фасбіндер», відібрана в 2020 році до офіційної конкурсної програми Каннського кінофестивалю. У своїй стрічці Оскар Ройлер відтворив початок кар’єри Райнера Вернера Фасбіндера, якого ще довго після його короткого життя називатимуть геніальним режисером та неймовірним розбишакою водночас.

10 жовтня на глядачів чекає стрічка «Суперник» — робота Маркуса Ленца, створена в копродукції Німеччини та України. За сюжетом картини дев’ятирічний Роман їде до своєї матері, нелегальної заробітчанки, в Німеччину, де жінка мешкає з 62-річним вдівцем. Хлопчик змагається за мамину увагу, та, коли вона занедужує, лишається сам на сам зі своїм суперником. Фільм отримав Нагороду за найкращу операторську роботу Міжнародного кінофестивалю «Лістапад» і Спеціальний диплом журі Одеського міжнародного кінофестивалю.
«Прототипи усіх героїв — це справжні люди, з якими я особисто стикався. Під час створення фільму я багато часу проводив зі справжнім „Романом“, починаючи з першої хвилини його перебування в Німеччині до дня, коли він вперше пішов до німецької початкової школи. Наш фільм намагається показати глибокий внутрішній світ дитячої душі, яка втратила своє місце, але при цьому зростає неймовірно сильною», — розповідає про стрічку режисер Маркус Ленц.

11 жовтня путівником по сучасному й історичному Берліну стане пригодницька комедія «Клео» Еріка Шмітта, учасниця конкурсної програми Берлінале. Головна героїня намагається дати раду нещастям, які спіткають її близьких від самого її народження. Із трьома кумедними компаньйонами дівчина вирушає на пошуки свого минулого німецькою столицею.

До програми фестивалю також увійшов фільм «Екоцид» Андреса Фаєля, що торкається злободенної екологічної проблеми, який можна переглянути 12 жовтня. Це жартівлива антиутопія про близьке майбутнє, в якому предметом судового процесу стає кліматична криза. Політики й підприємці постають перед представниками південних країн у Міжнародному суді, який, щоправда, відбувається у Берліні — бо Гаага потерпає від штормів.

Події драми «Фабіан, або Похід до собак» режисера Домініка Графа, що продемонструють 13 жовтня, розгортаються в Берліні 1920-х. Екранізація роману «Фабіан: історія одного мораліста» німецького письменника Еріха Кестнера розповідає історію кохання рекламіста сигаретної компанії та актриси. Стрічка — учасниця конкурсної програми Берлінале.
Фестиваль «Нове німецьке кіно» — це поглиблений експрес-курс останніх подій у кінематографі Німеччини, добірка найкращих німецьких прем’єр і кінофестивальних хітів за минулий рік. Організатори: Goethe-Institut і компанія «Артхаус Трафік». Це один із найстаріших фестивалів в Україні, які представляють кінематограф своєї країни: в 2021 році він відбудеться у 27-й раз.
До 10 жовтня онлайн та офлайн проходить фестиваль «Дні польського кіно»
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»