Київським клінікам є що запропонувати іноземцям, — Марина Хонда про медичний туризм

Заступниця голови КМДА переконана, що саме медичний туризм допоможе туристичній галузі Києва реабілітуватися після пандемії.
Медичний та оздоровчий напрями туризму можуть стати одними із головних для відновлення туристичної галузі Києва. Для цього у столиці є всі можливості та ресурси. Про це заявила заступниця голови КМДА Марина Хонда під час відкриття 9-го міжнародного конгресу медичного туризму Medical Travel Exhibition and Conference «MTEC-2021». У відкритті конгресу також взяли участь депутатка Київської міської ради Алла Шлапак та начальниця Управління туризму і промоцій КМДА Марина Радова.
«Коли ми відкривали перший такий захід і планували розвивати напрям медичного туризму, то потрапили в кризу, яку спричинила пандемія коронавірусу. Тоді туризм у всьому світу зупинився. Але зараз ми вже навчилися з цим жити та цей період ми змогли використати для пошуку нових шляхів розвитку», — зазначила під час відкриття Марина Хонда.

Вона повідомила, що надходження до міської казни від туристичного збоку станом на жовтень складають 46 млн грн. Це свідчить про те, що туристи повертаються, зокрема, й у медичних цілях: «Нашим клінікам є що запропонувати іноземцям, адже вартість медичних послуг у нас відносно невисока, а якість — на європейському рівні».
Найчастіше послугами місцевої медицини користуються гості з арабських країн. Марина Хонда наголосила, що, на її погляд, ця сфера може стати однією із ключових в індустрії й місто завжди буде її підтримувати.
Вона також додала що, за I півріччя 2021 року Київ відвідали 308,4 тис. іноземців, що на 12% більше, ніж за аналогічний період 2020 року (276,6 тис. осіб)
За її словами, медичний туризм — один із найприбутковіших напрямів. У 2019 році в середньому один медичний турист залишав у Києві близько 3000 доларів. За орієнтовними підрахунками внесок 70 тис. медичних туристів в економіку країни склав близько 200 мільйонів доларів.
Понад 700 клінік із сучасним обладнанням та висококваліфікованим персоналом, які увійшли у рейтинг doc.ua, в яких застосовують європейські протоколи лікування, надають якісний сервіс та супровід іноземних та вітчизняних пацієнтів.
Високий попит серед іноземних гостей столиці — на послуги з офтальмології, стоматології, кардіохірургії, пластичної хірургії, естетичної медицини та косметології, репродуктивної медицини, клітинної терапії тощо.
COVID-19 додав ще один напрям, який за прогнозами експертів матиме високий попит протягом ще довгого часу. Це лікувальні та реабілітаційні програми для людей, що хворіють або перехворіли на COVID та мають низку ускладнень. Клініки Києва вже готові надавати такі послуги з дотриманням усіх вимог та протоколів.
Міжнародний конгрес медичного туризму Global Healthcare Travel Forum — це глобальний майданчик, який щороку збирає експертів з усього світу, які обговорюють корисні поради щодо розвитку цієї галузі, сучасних трендів, маркетингу, дієвих інструментів, ефективних стратегій, інновацій у медицині для промоції на потенціальних для України ринках. До речі, Київ приймає цей глобальний захід вже втретє.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»