Вільні та щасливі: у Святошинському районі з’явився мурал про домашнє насильство

За допомогою артфотографії, авторка муралу кожну свою героїню з непростою долею переносить в інший — казковий — світ, де немає місця насиллю та агресії.
Кожна третя жінка в Україні страждає від знущань у родині, а кожна десята — помирає після нанесених травм. Аби хоч якось зарадити такій сумній статистиці, Євгенія Фулен, київська фотохудожниця, вирішила зробити серію муралів, присвячених домашньому насиллю. Її героїні не бояться говорити про свої особливі історії.
Цього місяця вона презентуватиме другу роботу проєкту «Народжені з попелу». До слова, дівчина також виступає автором цього проєкту за підтримки ЮНЕСКО, Вітару Італія та фонду FFUN SDG.
Роботу над новим стінописом вже майже завершили — тривають останні штрихи. Цього разу зображення розмістять на фасаді будинку Святошинського управління освіти, що по вулиці Якуба Коласа, 6-а.
Героїню стінопису звуть Ірина. Своєю особливою історією, яку авторка не розголошує, вона надихнула Євгенію Фулен відтворити на артфотографії звільнення від тирана. Її рішення піти від насильника ототожнюють з перемогою королеви на шаховому полі. Після того, як робота попала на одну з виставок у Празі, її вирішили показати мешканцям Києва. Але вже у вигляді муралу.
«Насамперед, це перемога над страхом, а вже потім — саме рішення піти Саме страх, як ланцюг обмотує та сковує дівчат розірвати стосунки з тираном», — пояснює авторка.
Євгенія небайдужа до теми домашнього насильства та спілкується з багатьма жінками, яким колись чоловіки зробили боляче… І як творча людина, вона сприймає цей біль по-особливому, даючи непростій історії напрочуд щасливий кінець.
В особистій розмові з журналісткою «Вечірнього Києва» Євгенія ділиться, що мурал — це альтернатива боротьби з насильством. А жінки на зображенні — не жертви, а воїни, які показують своїм прикладом, що життя після стосунків з тираном існує. І воно прекрасне!
Близько тижня головна мисткиня Катерина Сербінова разом зі своїми студентами Київського національного університету технологій та дизайну працювали над муралом. До слова, таким чином юні художники відточували майстерність та пробували для себе щось нове.



Цього тижня тривають останні роботи над завершенням стінопису. Офіційне відкриття планується у 20-х числах жовтня. Окрему подяку авторка проєкту висловлює начальнику Святошинського управління освіти, молоді та спорту.
Ще два мурали з серії «Народжені з попелу» авторки Євгенії Фулен з’являться на вулиці Саксаганського та Вербицького у Києві. На них також намалюють жінок, які знайшли в собі сили сказати «ні» знущанням і тиранії.
Перший мурал з серії «Народженні з попелу» намалювали в Дарницькому районі, на вул. Княжий Затон, 21. На фасаді житлового будинку за цієї адресою зображена щаслива жінка, яка змогла піти від кривдника, розірвала металеві ланцюги та стала вільною.
Останніми роками Київ активно впроваджує заходи проти домашнього насильства. Торік у столиці відкрили дві кризові кімнати.
Першу на правому березі — у травні, а другу на лівому — у листопаді.
Аби вберегти від кривдників, адреси кімнат не розголошують.
Потрапити туди може кожна людина, викликавши поліцію, звернувшись особисто до Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, чи до соціальних служб, які підготують направлення. Можна зателефонувати також на «гарячу лінію» 15-00 зі стаціонарного телефону чи 272-15-00 — з мобільного. Отримати допомогу можете також, написавши на ел. адресу [email protected], або звернувшись у Центр на вул. Іллєнка, 20.
Також у столиці невдовзі запрацює Денний центр для постраждалих від домашнього насильства.
Читайте також — Від початку року у Києві зафіксували понад 17 000 випадків насильства
Фото: Євгенія Фулен
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»