Дім для Жулі: на Оболоні тварини з притулків віддавали у добрі руки

Десятки собак та котиків чекали на своїх господарів під час благодійної виставки притулків, що відбулася у неділю у парку «Наталка».
4 жовтня відзначають Всесвітній день захисту тварин. Цьогоріч він ювілейний — 90-й. З цієї нагоди, на майданчику для вигулу тварин, що у парку «Наталка», київські притулки влаштували тематичну виставку, конкурси, лекції, майстер-класи. Декільком котикам та собакам знайшли новий дім.
Для семирічної Аріани цього дня здійснилася мрія. Вона з татом і старшою сестрою прийшла обирати собачку. І таки побачила «свою». Нею виявився маленький цуцик, схожий на йоркширського тер’єра. Дівчинка одразу ж назвала собачку «Жуля».
«Цуценята, та ще й такі гарненькі, мають 99% шансів потрапити у родину. Проте проблема у тому, що до нас тварини потрапляють швидше, ніж знаходять господарів», — розповіла Марія, що представляє Гостомельський притулок для тварин. Він приватний, і опіка над собаками і котами лежить на плечах благодійників.
Як розповіла Марія, у них величезний досвід прилаштування тварин, і вони мало не з першого погляду можуть визначити, чи можна довірити чотирилапого. А коли сумніваються, то мають цілу систему каверзних запитань. Також у притулку надають супровід тварин — готові вакцинувати, стерилізувати (якщо забрали малюків). Так, за долю «Жулі» не хвилюються — вона потрапила до відповідальних людей.












У міських притулках помітили цікаву тенденцію. З Києва все менше привозять кошенят та цуценят — бо у місті діє програма зі регулювання кількості безпритульних тварин. Волонтери та комунальники пильнують за тим, аби ті ж коти, яких, між іншим, визнали частиною екосистеми міста, були стерилізованими. Головними ж «постачальниками» стають дачі та довколишні села. Є випадки, коли люди готові на таксі привезти коробку із ще сліпими цуциками, але стверджують, що не мають коштів на стерилізацію.
«У муніципальному притулку в Бородянці утримують понад 450 собак. Допомога волонтерів неоціненна. Ми влаштовуємо спеціальні акції «хвостаті» дні, коли хлопці та дівчата приїжджають з Києва аби просто вигуляти собак на повідку. Так ми тварин соціалізуємо і у них більше шансів знайти новий дім, — розповіла директорка благодійної організації «Хвостата банда» Олена Колесникова.
Із притулку у Бородянці на свято привезли 14 собак у надії, що чотирилапі комусь приглянуться. Собачки не сиділи у клітках, а гуляли із волонтерами у вольєрі. Від «домашніх» улюбленців вони вирізнялися зеленими стрічками на ошийниках.
«Подивіться, яка лагідна і слухняна Хелен. Вона у притулок потрапила маленькою разом зі своєю мамою. Їхній господар помер, а родичам вони виявилися непотрібні — звичайні, безпородні і дуже віддані», — розповідає історію однієї із чорно-білих собачок Марина, співорганізаторка фонду «Хвостата банда».









Красені шукають дім.Фото: Борис Корпусенко









Схожі долі у багатьох чотирилапих безхатьків, які опинилися у Бородянці, Гостомелі чи інших притулках. Цікаво, що на свято прийшли й небайдужі кияни, які самі забирають із вулиці, стерилізують та прилаштовують тварин.
«На мене уже й у міліцію сусіди заяву подавали, бо був час, коли у квартирі утримувала 15 собак, зараз залишилося сім. Інших вдалося прилаштувати», — пояснила киянка Юля, що тримала на грудях двох маленьких цуциків, яких вона нещодавно підібрала біля смітника і тепер шукає їм новий дім.





Такі ж заходи дуже потрібні саме для того, щоб кияни не купували тварин, а брали їх із притулків. Про це «Вечірньому Києву» розповіла в.о. директора комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Наталя Мазур.
«Ми привертаємо увагу киян до притулків. Нашого комунального та приватних. Вважаю, що такі виставки дуже потрібні, бо це зручно, що не треба їхати за місто, а можна обрати тварину просто тут», — зазначила пані Наталя Мазур. Вона пояснила, що на цьому святі також можна вакцинувати свого домашнього улюбленця від сказу, або чіпувати, тоді у господарів буде впевненість, що тварину повернуть власникам, якщо вона загубиться. Крім того, ветеринари виписували скерування на стерилізацію у комунальну ветеринарну клініку.
Те, що ситуація із безпритульними тваринами у місті значно краща, ніж декілька років тому зауважив радник Київського міського голови Олексій Шевчук. Тварин у місті чіпують, стерилізують, вдалося значно зменшили проблему із захворюванням на піроплазмоз, бо постійно проводилася обробка зелених зон.
«А от із людьми ситуація стала гіршою, почастішали випадки, коли кияни викидають тварин на вулицю. Тож у першу чергу треба працювати із людьми. Тому ми організували цю акцію, щоб показати мешканцям Оболоні і Києва, притулки, що є місті, і заохотити брати тварин саме у них», — зазначив Олексій Шевчук.
Під час заходу до Дня тварин на Оболоні добрі руки знайшли також декілька кошенят та один красивий дорослий кіт із сіамським родоводом.
Нагадаємо, у місті заплановано будівництво сучасного багатофункціонального Центру захисту тварин, аналогів якого поки немає в Україні. Планується комунальний центр адопції, сучасний притулок для котів і собак, ветеринарна клініка, у складі якої працюватиме швидка зоодопомога та карантинний блок для перетримки тварин.
Наталка МАРКІВ, фото Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»