Понад сто операторів беруть участь у столичному фестивалі «KINOKO»

У Будинку Кіно вчетверте проходить масштабний фестиваль кінотелеоператорського мистецтва «KINOKO».
Зазвичай, дивлячись ту чи іншу картину, глядач звертає увагу на роботу режисера, та надалі асоціює побачене тільки із його ім’ям. Але за великою роботою закріплена група людей, серед яких й оператор — людина, завдяки якій ви бачите правильно освітлене, якісне та візуально естетичне зображення. Тож «KINOKO» у рамках фестивалю знайомить глядача із талановитими майстрами цієї парафії. Цього року подія проходить вчетверте. У столичному Будинку кіно з 1 по 5 жовтня.


А зали працюватимуть на 2/3 заповнюваності
Анастасія Тиха, програмна директорка заходу, в інтерв’ю для «Вечірнього Києва» розповіла, що за чотири роки разом з фестивалем виросло нове покоління кінопрофесіоналів, роботи яких вже представлені в основних конкурсах.
За її словами на «KINOKO-2021» збільшили програму, додавши конкурс рекламного відео. До слова, цей експериментальний конкурс проводитимуть при підтримці Асоціації рекламних продакшенів України. Його мета — перевірити, чи може реклама існувати як конкурс в контексті роботи оператора-постановника.
Додатково, організатори фестивалю порадують глядачів спеціальним показом музичних кліпів під назвою «Незабутні 2000-ні».
«Це улюблені та відомі хіти, кліпи яких здебільшого дивились давно або ж взагалі не бачили. Тож після конкурсу музичних кліпів та рекламних відео, разом з глядачами ми поринемо у далекі 2000-ні», — зазначила Анастасія Тиха.
Також, зі слів програмної директорки, організатори фестивалю не змогли ігнорувати роботи операторів-документалістів, яких не було минулих років, та відкрили конкурсну програму повнометражних документальних фільмів. До речі, саме документальний фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» відкрив цьогорічний «KINOKO». А його оператор, В’ячеслав Цвєтков, цього року голова жури заходу.
Паралельно з показами, у Будинку кіно пройдуть й зустрічі з різними спікерами у рамках освітньої програми. Вона практично безперервно триватиме до 5 жовтня. Усі трансляції з програм можна подивитися онлайн на ФБ-сторінці фестивалю.


Новинкою навчальної програми стала перша в Україні зустріч гаферів (людина, яка відповідає за освітлення на знімальному майданчику). Анастасія Тиха ділиться, що організатори фестивалю мріяли про цю зустріч.
«Про гаферів ніхто не говорить та й вони зазвичай мовчать. Єдине, де їх чують — це в рації. Але в Україні дуже сильна Асоціація гаферів, яким є що сказати та чим поділитись», — розповіла програмна директорка.
Всього учасників «KINOKO-2021» близько 150 осіб. Усі вони представлять свою операторську роботу у шести конкурсних програмах: «Короткометражні ігрові та документальні фільми», «Конкурс короткометражних фільмів», «Конкурс повнометражних документальних фільмів», «Студентський конкурс», «Рекламне відео» та «Музичні відео». Розклад показів та подій можна переглянути тут.
Переможців визначать 4 жовтня о 20:30. Призери отримають багато приємностей. Окрім відзнак, генеральний партнер «PATRIOT RENTAL» підготував сертифікати з певною сумою для оренди техніки, аби надалі знімати на найвищому рівні. Це можливість, для прикладу, якісно зняти дипломну роботу чи поза університетом гідно представити авторський фільм.
А вже 5-го жовтня відвідування фестивалю кінооператорського мистецтва буде безкоштовним для усіх охочих. Упродовж останнього дня покажуть фільми переможців конкурсних програм «KINOKO-2021». Показ відбудеться у Будинку кіно з 14:00 по 22:00.
Нагадаємо, що минулого року журналісти «Вечірнього Києва» спілкувалися з президентом «KINOKO» та дізналися, як організатори прийшли до ідеї фестивалю.
Фото: Даша Гришина та «KINOKO».
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»