У Києві весь міський простір переформатують для людей з особливими потребами

Облаштування дитячих майданчиків, переходів, пандусів, підйомників у транспорті, дотримання державних норм при будівництві приміщень з урахуванням доступності — виконувати такі завдання приготувалися у КМДА.
Всі дії будуть направлені на виконання у Києві «Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року», яку ухвалив Кабінет Міністрів України цьогоріч.
Про це йшлося на засіданні робочої групи міського комітету з доступності осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
Як повідомив новий очільник комітету, перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба, на першому ж засіданні у «живому форматі» учасники ухвалили низку важливих для міста рішень, що покращать безбар’єрний простір столиці. Перед тим, через тривалу перерву, пов’язану з пандемією коронавірусу, комітет працював в онлайн- режимі.
«Столиця має бути зразком за доступністю для всіх верств населення. Ми налаштовані на конкретний результат і з першого засідання ухвалюємо рішення, які не на папері, а реально покращать умови життєдіяльності маломобільних громадян. Моя мета — переформатувати роботу комітету, зробити його дійсно дієвим органом, який впливає на прийняття рішень», — сказав Олексій Кулеба.
До комітету доступності при КМДА долучились депутати Київради різних фракцій, представники профільних департаментів, низка громадських організацій, пов’язаних із захистом прав людей з інвалідністю різних нозологій. Вони тепер збиратимуться щомісяця.
Він заявив, що розробляється чіткий графік дій з цифрами й строками виконанняй комітет відкритий до співпраці з усіма експертними організаціями, які запрошують приєднатися до роботи.
У столиці продовжують розбудовувати мережу закладів для киян з інвалідністю. Зокрема на Оболоні по вул. Вишгородській, 54 ремонтують приміщення, де запрацює ще один потрібний заклад — відділення Центру соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями. Цей заклад фактично стане продовженням Центру, тому що зараз основний заклад не покриває потреби Оболоні.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»