Кияни тонуть у непристосованих для купання водоймах

З початку року станом на 13 вересня 2021 року у Києві на водоймах потонуло 55 людей. Протягом купального сезону — 43 загиблих. Якщо порівнювати із минулим роком, то кількість трагічних випадків значно збільшилася.
Люди тонуть у місцях не пристосованих для відпочинку та купання. Так, за даними Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій, у цьому році вони зафіксували 53 таких потопельники (із 55-ти).
Рятувальники перевірили водойми, і встановили, що на ставках нема попереджень про заборону купання.
«Аналізуючи причини, які приводять до виникнення таких показників сумної статистики, видно, що вирішальна роль людського фактора: недотримання правил поведінки на воді, купання напідпитку, пірнання з мостів, купання у непристосованих для цього місцях, а також уночі», — пояснив начальник ГУ ДСНС у місті Києві Андрій Ватолін.
Для того, щоб ситуація не повторилася наступного року рятувальники підготували для міської влади цілу низку порад. Зокрема, рекомендують уже наступного, 2022 року взяти на облік всі водні об’єкти столиці та занести їх до окремого розпорядження із визначенням балансоутримувачів. А от уже відповідальним за водойми організувати інформаційні кампанії, встановлювати таблички із забороною купання та забезпечити патрулювання місць, де масово купаються люди та інші.
Протягом травня — вересня 2021 року понад 100 лайфгардів чергували
До слова на 14-ти муніципальних пляжах Києва, протягом травня — вересня 2021 року чергували понад 100 лайфгардів. Офіційно сезон закінчився 15 вересня і завершили роботу 26-ть сезонних рятувальних постів.
Про особливості професії водолаза, як рятують людей та шукають потопельників, а ще — як змінилися Дніпро та кияни протягом чотирьох десятиліть, відколи він почав служити рятувальником розповів «Вечірньому Києву» Начальник водолазно-рятувальної станції №1 КП «Плесо» Сергій Бородавко.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»