У Київраді чекають пропозиції киян щодо Порядку надання дозволу на створення ОСН
Постійна комісія Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків оголосила про початок збору пропозицій та зауважень щодо Порядку надання дозволу на створення органів самоорганізації населення у місті Києві.
За словами депутата Київської міської ради, секретаря постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Ігоря Хацевича, задля вдосконалення механізму утворення та діяльності органів самоорганізації населення необхідно почути думку громадян та врахувати їх пропозиції у подальшому.
«Необхідно розвивати засадничі принципи розвитку місцевого самоврядування. Ми відкриваємо нову главу в цьому питанні з метою налагодження ефективного діалогу з мешканцями та сприянню комунікації між мешканцями їх співпраці для вирішення як локальних проблем на рівні будинку, вулиці, мікрорайону, так і впливу на загальну концепцію розвитку міста, шляхом створення органів самоорганізації населення. Сподіваємось до кінця поточного року громаді представити оновлений, прозорий та зрозумілий механізм розбудови самоврядування на місцях. І наразі ми кажемо про зрозумілі етапи та процедури створення, конкретні повноваження, мотивацію та фінансові ресурси», — зазначив Ігор Хацевич.
Надати пропозицій можна до кінця вересня 2021 року на електронну адресу: [email protected]. Оновлений порядок планують розробити та представити громаді до кінця цього року.
Депутат додав, що наразі у Києві функціонують 183 органи самоорганізації населення.
Їх основними завданнями є:
— створення умов для участі жителів у розв’язанні питань місцевого значення у межах Конституції та Законів України;
— задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;
— участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.
Органи самоорганізації населення — представницькі органи мешканців міста або їх частин, які створюються для вирішення окремих питань місцевого значення, це будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах. ОСН співпрацюють з багатьма установами та організаціями задля вирішення місцевих питань та дають змогу всім бажаючим брати участь в громадському житті міста.
Органи самоорганізації — це, як правило, юридичні особи, що мають достатньо інструментів, щоб забезпечувати реалізацію інтересів жителів, вирішувати спільні проблеми жителів за місцем проживання — на відміну від ОСББ органи самоорганізації складаються не з власників, а з мешканців будинків, які на законних підставах проживають на відповідній території.
Ознайомитися з Порядком надання дозволу на створення органів самоорганізації населення у місті Києві.
Нагадаємо, про спрощення процедури надання дозволів на створення органів самоорганізації населення у Київраді пропонували ще у 2020-му році.
Читайте також: у столиці визначили 34 переможці конкурсу проєктів та програм
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»