Особлива тридцятка: на Пішохідно-велосипедному мосту в Києві відкрили фотовиставку
На 30-ти фотографіях розказані історії громадських організацій з різних куточків України.
На Пішохідно-велосипедному мосту, між Володимирською гіркою та Аркою дружби народів, презентували фотовиставку «Незалежність — це я. Незалежність — це ми. 30 історій змін до річниці відновлення незалежності».
На фото можна побачити 30 громадських ініціатив — як символ 30-річчя незалежності України — які сприяють розвитку нашої держави. У фокусі кожної фотографії — активісти, волонтери та благодійники, а також їхні проєкти для розвитку.
Виставка невипадково запрацювала саме 15 вересня, у Міжнародний день демократії, — підкреслює організатор виставки, голова ІСАР «Єднання» Володимир Шейгус. Адже Україна є демократичною країною, чим відрізняється від деяких держав колишнього Радянського союзу, і в цьому є, зокрема, заслуга громадянського суспільства.
«На 30-ти фотографіях розказані різні історії: про тих, хто рятує життя людей, тих, хто піклується про дітей із обмеженими можливостями, тих, хто захищає навколишнє середовище… Нам було важко обрати саме 30 кейсів, адже в Україні діє понад 100 тисяч організацій громадянського суспільства, а це десятки сотні тисяч людей, які щодня роблять наше життя кращим», — розповів Володимир Шейгус.
Оскільки у Києві найбільше громадських організацій, а також тут розташовані штаби міжнародних спілок — сьогодні столицю можна вважати епіцентром громадянського життя України. Директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк зауважує, що цій активності сприяє конструктивний діалог між владою і громадою.
«Ми маємо свідоме та розвинене громадянське суспільство. З кожним днем налагоджується конструктивний партнерський діалог між владою і громадою, адже всі розуміють, що лише у синергетичному ефекті можливий результат. Це стається тоді, коли влада відкрита, а суспільство — не лише готове пропонувати, а й ставати поруч і створювати чудові проєкти, які роблять місто кращим», — зазначає Роман Лелюк.
Фотовиставка розрахована на пересічних людей, які незнайомі з організаціями громадянського суспільства і не знають, чим вони займаються. Оглянути її на Пішохідно-велосипедному мосту можна до початку жовтня.
Цього ж вечора поруч із фотовиставкою, на майданчику біля Арки дружби народів, нагородили 100 громадських організацій і 100 проєктів, які реалізували за останній рік у взаємодії міської влади і громади.
«ТОП-100» — це виклик всім скептикам, які кажуть, що у нас немає громадянського суспільства. Найкраща відповідь — це продемонструвати реальні результати», — підкреслив Роман Лелюк.
Ольга КОСОВА, фото Борис КОРПУСЕНКА, «Вечірній Київ»