«Наука під відкритим небом»: у столичному парку відбулася сесія МАНу

14 вересня відбулося щорічне традиційне свято юнацької науки столиці — Велика настановча сесія-2021 Київської Малої Академії Наук (КМАН), яка цьогоріч пройшла просто неба — у парку імені Тараса Шевченка.
За словами заступника голови КМДА Володимира Мондриївського, майже 9000 учнів старших класів щорічно відвідують заняття різноманітних відділень та секцій КМАНу.
«Київська Мала академія наук розпочала новий навчальний рік та презентувала роботу всіх 15 відділень та 3 шкіл під час Настановчої сесії-2021 «Наука під відкритим небом», яка відбулася в парку імені Тараса Шевченка за підтримки Департаменту освіти і науки, — зазначив Володимир Мондриївський.

Школярі з багатьох навчальних закладів столиці та їх наставники, які завітали на свято Київської МАН мали змогу особисто переконатися, що на сьогодні це є унікальний центр, де кожна дитина може реалізувати свій творчо-інтелектуальний потенціал.
Захід супроводжував масштабний медіамарафон із трансляцією прямого ефіру на каналі Київської МАН, який знайомив відвідувачів з видатними педагогами, завідувачами секцій та відомими випускниками-переможцями найпрестижніших всеукраїнських та міжнародних конкурсів, які вже сьогодні внесли неабиякий внесок у розвиток сучасної української науки.

Серед цьогорічних гостей були присутні: директорка Департаменту освіти та науки міста Києва Олена Фіданян, проректорка з навчально-виховної роботи КПІ імені Ігоря Сікорського Наталія Семінська, а також, президентка Міжнародної асоціації позашкільної освіти, завідувачка кафедри позашкільної освіти Національного Педагогічного Університету імені Михайла Драгоманова Олена Биковська.

З вітальним словом до усіх присутніх звернувся ректор Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров. У своїй промові він привітав юних учасників з початком навчального року та зазначив, що місце проведення Великої настановної сесії у Шевченківському парку є дуже символічним, бо саме з появою у Києві Університету почався значний розвиток наукової думки в нашому місті.

«Кілька днів тому троє наших студентів посіли третє місце на Світовій Олімпіаді з теоретичної фізики, пропустивши уперед тільки Технологічний інститут у Массачусетсі (Massachusetts Institute of Technology), що є настільки ж престижно, як здобути золоту медаль на Олімпійських іграх… Дивлячись на такі важливі досягнення, розумієш, що наука дає нам нові можливості та знання. І хоча, можливо професія науковця на сьогодні не є такою популярною, як бізнес чи політика, однак саме передовим технологіям, науковим досягненням та відкриттям людство завжди виходило на новий етап свого розвитку. Тому, усім присутнім я би побажав прислухатися до слів видатного державного діяча Вінстона Черчіля: «Ніколи не здавайтесь», — зазначив Володимир Бугров.



Майбутні дослідники мали можливість поспілкуватися з керівниками та педагогами 15 основних наукових напрямів та 3 шкіл столичної Малої Академії, а також взяти учать у численних майстер-класах, зокрема з кібербезпеки, медіамайстерності, пілотування дронами, створенні презентації науково-дослідної роботи; зіграти в інтелектуальній грі «Історичні МАНдри» та пройти квест «Наукова МАНдрівка». Також, усі бажаючі могли ознайомитися з оригінальними бізнес-проєктами випускників КМАНу та дізнатися детальну інформацію щодо важливих досягнень та відомих випускників кожної секції.





З величезною зацікавленістю юні учасники вивчали новий інноваційний проєкт «Наука у смартфоні» та додаток «Київ молодіжний науковий», що за допомогою квестів, віртуальної реальності та багатьох інших інструментів сприяє можливості юних винахідників розпочати вже сьогодні свій майбутній шлях у науці.
У межах заходу відбулася також презентація важливих нових проєктів Київської МАН: конкурси «Кіберніндзя», «Вікіпедія для молодих дослідників та дослідниць», нову секцію «Кіберпсихологія» — та підписано угоду про наукове співробітництво між Київською МАН та Громадською Організацією «Громадський рух «Почайна».

«Всі побачили, на якому унікальному обладнанні, завдяки підтримці міської влади, мають можливість працювати юні кияни: це спеціальні мікроскопи і пірометри, спектрометри і спектрофотометри, повітряні та підводні дрони, кольорові 3D принтери», — розповідають представники МАНу.

Для школярів молодших класів свою оригінальну навчальну програму представила «Школа юних науковців». Метою діяльності закладу є зростання допитливості та пізнавальної діяльності в учнів 2-5 класів, а також розвиток інтелектуального потенціалу та критичного мислення у дітей.
«Ми прагнемо зацікавити учнів наукою та викликати захоплення усім безмежним можливостям, які на сьогодні дає людству наука», — переконує завідувачка секції Лариса Карчина.

Окрім найрізноманітніших відділень та шкіл, на заході були присутні представники відділу ювенальної поліції міста, які надавали правову та інформаційну допомогу усім бажаючим, щодо актуальних тем сьогодення, зокрема: як протистояти кібербулінгу серед молоді та підлітків, або ж як протидіяти насильству щодо дітей…
Нагадаємо, що Мала Академія наук України є знаходиться під егідою ЮНЕСКО. Щороку до 2500 учнів беруть участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідчих робіт. Серед вихованців МАНу близько 97% успішно вступають на навчання до ВНЗ за державним замовленням, а близько 20 юних науковців здобувають перемоги на престижних міжнародних конкурсах щорічно. Серед інших досягнень закладу є виховання молодого покоління науковців- лауреатів стипендії Президента України, а також численних переможців всеукраїнських конкурсів юнацької наукової творчості
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»