З початку року 760 колишніх військовослужбовців звернулись до Служби зайнятості

З початку 2021 року 111 учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил (АТО/ООС) знайшли роботу за сприяння Київського міського центру зайнятості
Загалом з початку цього року послугами столичної служби зайнятості скористались 760 колишніх військовослужбовців, які брали участь в АТО. 524 з них пройшли спеціальні профорієнтаційні послуги та навчання.
Допомогу по безробіттю на сьогодні отримують 208 учасників АТО/ООС.
«Захисники України для служби зайнятості — пріоритетна категорія громадян. Столична служба зайнятості допомагає учасникам АТО/ООС в пошуку роботи, відповідно до їх фаху та кваліфікації, надає профорієнтаційні та консультаційні послуги. З ними працюють фахівці служби, зокрема, навчають правильно складати резюме, будувати свою співбесіду з роботодавцями та ін. При цьому до кожного застосовується індивідуальний підхід», — повідомив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Звільнені в запас військовослужбовці, які звернулися до державної служби зайнятості, дізнаються про стан ринку праці столиці, наявність вільних робочих місць.
Їм пропонують відвідати групові консультації — семінари з техніки пошуку роботи, тренінги, міні-ярмарки та ярмарки вакансій, а за потреби — пройти професійну підготовку чи перепідготовку та підвищити свою кваліфікацію.
До слова, Київський міський центр зайнятості співпрацює з організацією «Благодійний фонд «Ветеран Хаб++». Однією із спільних ініціатив став недавній кар’єрний захід для учасників бойових дій #РОБОТА_Є, присвячений до 30-річчя Незалежності України. У ньому взяли участь провідні роботодавці столиці, які презентували свої вакансії, знайомили з умовами праці на підприємствах, вимогами до претендентів. На заході побували понад 50 учасників бойових дій, десять з яких подали своє резюме на розгляд роботодавцям.
Такі заходи корисні тим, що шукачі роботи мають можливість безпосередньо поспілкуватися з роботодавцями та розв’язувати питання майбутнього працевлаштування.
До слова, одним із підприємств, де працевлаштовують атовців є комунальне підприємство «Муніципальна охорона», що входить до Департаменту муніципальної безпеки КМДА. Підприємство займається забезпеченням охорони комунального майна міста Києва, наданням охоронних послуг та охороною громадського порядку.
КП «Муніципальна охорона» діє відповідно ліцензії, виданої Міністерством внутрішніх справ, діяльність регулюється Законом України «Про охоронну діяльність». Підприємство співпрацює із Комунальною аварійно-рятувальною службою «Київською службою порятунку», Державною службою України з надзвичайних ситуацій, КП «Київблагоустрій», Національною поліцією, Держпродспоживслужбою, та КО «Київзеленбуд».
«Муніципальна охорона» — ветеранське підприємство, яке працевлаштовує учасників бойових дій після повернення з війни. Вони регулярно проходять тренінги із професійної підготовки.
Нагадаємо, 30 відсотків безробітних у столиці отримують підвищені виплати.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»