Хрещатик 1913 року — прогулянка вулицею, яку ми не знаємо

У музеї історії Києва мешканці столиці та гості мають нагоду потрапити на унікальну екскурсію у форматі віртуальної реальності, присвячену головній вулиці нашого міста — Хрещатику.
Завдяки сучасним цифровим технологіям, відвідувачі музею, одягнувши VR окуляри, протягом 17 хвилин можуть зануритися у минуле та відчути в неймовірну атмосферу нашого міста на початку XX сторіччя.

Мандрівка відбувається у старовинному трамваї, де у супроводі гіда можна дізнатися цікаві факти про Хрещатик до революції 1917 року та роздивитися вишукану історичну забудову вулиці та найбільш відомі архітектурні перлини: будівлю Думи, легендарні готелі Європа, Бельвю, Національ, кав’ярню Жорж, оспівану у творчості Михайла Булгакова та Малий Пасаж, що знаходився колись на місці КМДА.

Автором цього проєкту є київський історик та краєзнавець Кирило Третяк, відомий завдяки своїм фундаментальним працям: «Втрачені пам’ятки Києва», «Київ. Путівник по зруйнованому місту» та «Мінливе обличчя міста. Доля київських фасадів» та інші.

Досліджуючи історію нашого міста, краєзнавець мав заповітну мрію: показати сучасним киянам як виглядала головна вулиця нашого міста на початку минулого сторіччя, відтворивши у деталях красу її архітектури, втраченої під час трагічних подій Другої світової війни.
«Хрещатик — особлива для Києва вулиця, яка уособлює розквіт нашого міста і його трагедію. Мені завжди хотілося «відтворити» архітектуру Хрещатика і показати її киянам. У 2019 р. я був у Берліні, де потрапив на цікавий атракціон в районі Checkpoint Charlie. Відвідувачам пропонувалося «проїхатися» автобусом Берліном часів холодної війни початку 1980-х. Мене дуже вразила ця подорож і надихнула на проєкт Хрещатик — 1913», — розповів Кирило Третяк у своєму коментарі для «Вечірнього Києва”



Виконавцем проєкту стала компанія ADVIN, що спеціалізується на розробках продукції у форматах віртуальної та доповненої реальностей. Як зазначила у своїй сторінці у соцмережі засновниця компанії Ольга Чигиринська, над створенням цього масштабного історичного проєкту компанія працювала майже цілий рік. У процесі роботи вивірявся кожний будинок, колір фасаду, балкони та ліпнина.

«Кирило вклав у цей проєкт усю душу, а наша команда усі свої навики та вміння… „Хрещатик 1913“ належить до тих робіт, що викликають особливу гордість та радість. За рік колосальної праці та професіоналізму нашої команди, що складається з технічного директора, акаунт менеджерів, графічних дизайнерів 3D дизайнерів та аніматорів проєкт був повністю готовий. Усі будинки були поставлені на вулицю, по ній запустили трамвай…», — розповіла Ольга Чигиринська.
Співробітники Музею історії Києва зазначають, ця незвичайна екскурсія, що стартувала 30 липня, зацікавила багатьох киян, які цікавляться минулим міста, а також туристів та іноземних гостей столиці.
Адреса музею: вул. Б. Хмельницького, 7 (станція метро Театральна)
Вартість квитка: 100 грн.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»