Передислокація техніки: 150-ти тонний кран переставив танки у київському музеї
У Національному музеї історії України у Другій світовій війні вперше за 30-ть років перемістили експонати — танки та бронемашини. Для цього військові надали особливу техніку.
Відвідувачі Меморіалу та команда Музею кілька днів із захопленням спостерігали, як важкі танки, артустановки та бронемашини пересуває землею та повітрям величезний 150-тонний кран «GROVE» та переміщають військові тягачі.
«Ми щиро вдячні командуванню та особовому складу військових частин, які прибули з Чернігівської та Житомирської областей, за допомогу в реалізації масштабної реекспозиції. Віртуозне керування складною технікою, винахідливість та терплячість перетворили мрію в реальність», — повідомили в Музеї.
Музей прагне змінюватися, оновлювати експозиції та проводити актуальні виставкові проєкти. Тому вперше за 30 років там наважилися зрушити бойові машини зі звичних місць для того, щоб оновити локації на майданчиках бойової техніки.
«Дякуємо Міністерству оборони та Силам підтримки Збройних сил України за багаторічну співпрацю та підтримку. Ваша беззастережна готовність допомогти Меморіалу — це вклад у збереження історичної пам’яті про найбуремніші роки в історії України», — підкреслили у музеї.
Усіх киян запрошують відвідати оновлену територію Меморіалу та музейні експозиції.
Так на майданчику бойової техніки біля Московської брами встановлені зразки бойової техніки й озброєння, які використовуються у воєнних діях на Сході України, та шушпанцери («народні броньовики») переобладнані волонтерами для військових.
До слова, киян, які відрізняють БМП від БМД, а «катюшу» від Зіс-3 запрошують на захоплюючий квест у музей.
Нагадаємо, дикі птахи живуть у басейні столичного музею.Працівники не знають, котре покоління пернатих живе у водоймі на головній музейній площі. Адже дикі качки гніздуються біля меморіалу ще з 1990-х років.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»