Коти оселилися на картинах: у Києві запрацювала благодійна виставка

У Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків презентували благодійну виставку. Вхід на неї — безкоштовний.
«Знайди свого в музеї» — це перша колаборація національного музею та активістів зоозахисного руху. Виставку складають колажі з картин музейного фонду, в композиціях яких «додані» реальні тварини — собаки та коти з притулків.

«Кефір, Зефір, Каштанка, Джері, Зара, Буш, Альбус, Фрута, Кіпіш, Дасті, Літон, Воланд, Зельда, Амаріс… усі вони шукають затишну домівку та люблячу родину. Кожне з цих імен — ціла історія, особливий характер та величезні допитливі очі. І найгірше, що таких як вони набагато більше», — розповідають у музеї Ханенків.

Біля кожного колажу розміщена табличка із коротким описом тварин на світлині: розповідається про їхній характер, звички, уподобання в їжі та про медичні нюанси.
«Муррр, я Джеррі. Народився не на вулиці, але так сталось, що я опинився в притулку. Я комунікабельний, контактний, спокійний і дуже хороший хлопчик. Народився 25 травня 2020 року. Кастрований, вакцинований, з ветеринарним паспортом. З лотком у мене все відмінно, їм якісний сухий корм», — вказано біля портрету короля Польщі Станіслава Понятовського, якого зобразили разом із котом Джеррі та песиком Каштанкою.

Також проєкт поширює практичну інформацію про різні способи допомоги безпритульним тваринам — від підтримки діяльності притулків до адопції.
На завершення проєкту 21 серпня пройде благодійний аукціон. Всі виручені кошти підуть на допомогу тваринам у притулках, з якими співпрацює фонд «Happy Paw», який є співорганізатором виставки.
Переглянути колажі можна буде до 15 серпня.

Коли: з середи по неділю, з 10:30 до 17:30 (каси працюють до 17:00).
Де: вулиця Терещенківська, 15-17 (Відділ східного мистецтва).
Вхід вільний.
Нагадаємо, що у Музеї історії Києва відкрили експозицію «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники Італії». Виставка є частиною великого міжнародного проєкту, що символізує своєрідну мистецьку інтерпретацію старовинного караванного шляху з Європи до Азії, відомого з XVI сторіччя назвою «Шовковий шлях».
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»