У Київі готують документацію на землю для 54 парків та скверів

Нині у Києві розробляється землевпорядна документація на нові 54 зелені зони.
Не так давно земельна ділянка поруч з кінотеатром ім. Шевченка у Подільському районі внесена в Державний геокадастр столиці. Вона має площу понад 4 гектари. Чому це важливо, пояснили у Київзеленбуді.
«Ділянці присудили номер, і віднесли до категорії „землі рекреаційного призначення“. Це означає, що локація буде використовуватися для відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів. Це важливий захід для захисту зелених зон від можливих самозахоплень та забудов. За півтора року КО „Київзеленбуд“ внесло до бази Держгеокадастру 73 земельних ділянки зелених зон, парків, скверів м. Києва з відповідними межами», — сказав генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
Він пояснив, що відповідно до п. 3 ст. 52 Земельного Кодексу України, на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.

«За 2018-2021 роки КО „Київзеленбуд“ подало до Київради понад 800 клопотань про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою на підставі прийнятих рішень про надання статусів парків, скверів, зелених зон, 252 ділянки внесено до Державного земельного кадастру. А за останні 3 роки Київрада прийняла 352 відповідних рішення щодо територій загальною площею близько 604 га», — додав Олексій Король.
Він також поінформував, що у Держгеокадастр вже внесені наступні ділянки: Чкалівський сквер, сквер на вул. Шумського біля озера Тельбін, парк Перемога, сквер на вул. Івана Миколайчука, 3-3а; парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення вздовж вул. Попудренка, комплексна пам’ятка природи Дніпрові кручі, вул. Вишгородська, 49-51; сквер на розі вулиць Львівської та Крамського та ін.
До слова. У Київзеленбуді розповіли, що всі локації, які перебувають на балансі КО «Київзеленбуд» та підприємств, які входять в об’єднання, перенесено на цифрову платформу. Сервіс ще знаходиться на стадії розробки і працює у тестовому режимі, проте вже зараз можна побачити більшість об’єктів.
Читайте також: У Києві підготували нові правила догляду за зеленими насадженнями.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»