Торговці не постраждають: у КМДА пояснили, що буде із Житнім ринком

Столична влада зустрілась із підприємцями Житнього ринку.
У місті зараз тривають дискусії щодо майбутнього одного із найстаріших міських ринків — Житнього, що на Подолі. Зокрема, сьогодні, 19 липня, київська влада зустрілась із ініціативною групою підприємців базару. Торговців запевнили: їхній бізнес не постраждає. Традиційна торгівля продуктами у приміщенні Житнього ринку залишиться обов’язково. Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
Нагадаємо, що столична влада прийняла рішення здавати частину площі ринку в оренду приватним власника. Втім, за умови, що на першому поверсі збережеться продуктовий ринок і орендар погодиться облаштувати комфортні ятки для торгівлі.
Водночас процедуру передачі торговельних площ в оренду проведуть через аукціон на платформі Prozorro. На цьому особливо наголосили під час зустрічі з ініціативною групою заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олексій Кулеба, в. о. директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Володимир Костіков та директор КП «Житній ринок» Ігор Цеханський.
«У жодному разі люди, які ведуть підприємницьку діяльність або торгують на Житньому ринку — не постраждають. Наша головна вимога — ринок має працювати. Мають бути облаштовані сучасні та комфортні для покупців і підприємців торговельні місця», — зазначив в.о. директора Департаменту підприємництва та розвитку промисловості Володимир Костіков.
З його слів, також в умовах договору пропишуть те, що майбутній орендар повинен буде залучати інвестиції на реконструкцію будівлі, адже приміщення Житнього ринку експлуатується вже 40 років — із 1980-го і потребує капітального ремонту.
Під час зустрічі торговцям пообіцяли, що врахують їхні побажання під час укладання договору. Аби приміщення, яке є культурним спадком та розташоване в історичній місцевості, залишалось одним із елементів автентичності та унікальності Києва.
«Культурний спадок Києва має залишатись непорушним», — підкреслив Володимир Костіков.
Нагадаємо, до комунальної власності міста належать сьогодні такі столичні ринки: Володимирський, Бессарабський та Житній.
До слова, торік у червні на Житньому ринку в Києві встановили перший компостер для органічних відходів. Також у цю неділю, 25 липня, в Україні відзначатимуть День працівника торгівлі.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»