За суботу з водойм у Києві дістали двох потопельників

За вчора, 17 липня столичні рятувальники двічі діставали з води потопельників.
Виклики надходили з локацій, які зовсім не назвеш впорядкованими комунальними пляжами. Отже, кияни, попри всі перестороги, продовжують занурюватися у водойми, які не придатні до купання.
Перший виклик до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у м. Києві надійшов о 17:14. У
Один виклик надійшов з локації на березі озера Прудник, неподалік вул. Олекси Довбуша, що у Дніпровському районі столиці.
«До місця виклику було направлено відділення водолазно-рятувальної групи аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Рятувальники виявили тіло чоловіка на відстані 15 метрів від берега на глибині 2 метри. Потопельника підняли на поверхню води та доставили до берега. Загиблому було 55 років», - повідомили у Головному управлінні ДСНС України у м. Києві.
Ще один випадок стався під вечір неподалік яхт-клубу «Оболонь», що в Оболонському районі столиці, в не призначеному для купання місці.
Тут у затоці Дніпра потонула людина. Рятувальники по прибуттю о встановили, що на поверхні води, на відстані 4 м від берега, в необладнаному місці для купання, знаходилось тіло чоловіка, віком приблизно 50 років.
Тепер поліція буде встановлювати причини загибелі людей на воді.
«Лише з початку року на воді у Києві загинуло 36 людей, а з початку купального сезону вже 23. Шановні громадяни! Будьте уважними на водних об'єктах, не нехтуйте правилами безпечної поведінки! Пам'ятайте, саме від вашої відповідальності залежить якість та безпека вашого життя та життя ваших близьких», — закликали рятувальники киян.
Нагадаємо. Усім чотирнадцятьом офіційним пляжам Києва присвоєно тимчасовий статус «Не купатися». У Плесі підкреслили, що «червоний статус» встановлюється з профілактичною метою. Тому, що через тривалу аномальну спеку у водних об’єктах відбувається активне «цвітіня» води — розмноження синьо-зелених водоростей, які споживають з води кисень і виділяють токсичні речовини. Як наслідок, відбувається зниження концентрації розчиненого кисню у воді, що є передумовою для замору риби. За таких обставин санітарна якість води суттєво погіршується»,
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»