У Голосіївському парку відбувся масштабний форум громадянського суспільства

У Голосіївському районі пройшов сьомий Форум розвитку громадянського суспільства «Взаємодія у час викликів».
Уже традиційний захід, покликаний налагодити тісну та стабільну комунікацію влади та громади, цього разу провели в парку імені Максима Рильського. Під час форуму, який проходив у тіні дерев під холодний чай, «вимірювали щастя» та навіть приміряли «алкоокуляри». Але про все по черзі.
Голосіївський район став сьомим із 10 районів Києва, де Департамент суспільних комунікацій КМДА спільно із Центром публічної комунікації та інформації організували чудовий захід у неформальному форматі. Наступний форум планується провести на Печерську.
Цікаво, що саме в Голосіївському районі з’явився перший орган самоорганізації населення (ОСН) Києва. Комітет мікрорайону «Теремки-I» першим у столиці зареєстрував 18 листопада 2003 року Володимир Панасенко. Сьогодні 86-річний Володимир Степанович почесний голова цього ОСН, проте, як пожартував голова Голосіївської райдержадміністрації Сергій Садовой під час форуму, «він досі не дає спокійно нам спати».

Володимир Панасенко, який брав участь у форумі, наразі опікується долею урочища «Теремки», що підпорядковане Інституту зоології НАН України. За його словами, у балансоутримувача не має грошей, щоб підтримувати ліс у належному стані, тому там багато аварійних дерев, сухостою і кліщів. Але у Голосіївській РДА у межах своєї компетенції з цього приводу вже дали низку доручень.
«У нас дуже активна громада, яка має безліч цікавих ідей. У Голосіївському районі зареєстровано понад 30 органів самоорганізації населення. Сьогодні деякі політичні сили пропонують знову повернути районні ради, але ми вже це проходили. Я вважаю, що необхідно надати більше повноважень саме органам самоорганізації населення та наділити їх контрольними функціями з багатьох питань. На місцях люди краще знають, що треба робити, для того чи іншого будинку, двору та вулиці», — сказав Сергій Садовой.
Своєю чергою директор Департамент суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк подякував мешканцям Голосіївського району за небайдужість до питань розвитку рідного району.

«Приємно знову відвідати один із моїх найулюбленіших парків Києва, де мені подобається гуляти, хоча й живу в іншому районі. Дуже тішить, що на форумі майже не має вільних місць і багато активної та прогресивної молоді Голосіївського району», — сказав Роман Лелюк.
Директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА розповів про ініціативу створення у кожному районі столиці відкритих громадських просторів VCentriHub, яка вже активно втілюється у столиці. Нагадаємо, що перший такий хаб з’явився у березні 2020 року у Шевченківському районі. А у червні цього року громадський простір відкрили на Оболоні.

За словами Романа Лелюка, протягом найближчих двох років такі хаби планується облаштувати в інших восьми районах столиці.
«Кожен район Києва унікальний, навіть з різною ментальністю. Але водночас вони мають багато спільного. У кожному районі понад 300 тисяч жителів, які об’єднанні у першу чергу навколо проблем свого рідного району та дому. Саме тому ми створили сучасний майданчик VCentriHub, щоб у неформальній атмосфері налагоджувати діалог між владою і громадою. Хаб — це дружнє приміщення доступне для всіх, зокрема й для людей з інвалідністю і батьків з маленькими дітьми. Там є все необхідне для проведення інститутами громадянського суспільства круглих столів, зборів, семінарів і зустрічей. Будь-хто може прийти та безоплатно отримати юридичну або бухгалтерську консультацію щодо створення, діяльності громадської організації або благодійного фонду», — розповів Роман Лелюк.

Під час форуму діяли три панелі. На першій обговорювали шляхи удосконалення Громадського бюджету Києва, на другій основною темою була «молодь як ключ до успішного розвитку столиці». Центральну панель присвятили розвитку Голосіївського району. Обговорювали проблеми та шляхи їх вирішення, відкритий громадській простір і навіть таку тему як «вимірювання щастя». Кожен із присутніх мав згенерувати критерії щастя, які надалі стали б показниками результативності діяльності влади та щасливого проживання мешканців району.
У зв’язку з цим, Роман Лелюк розповів про ще один цікавий проєкт — квартальний менеджмент житлових районів, який успішно працює в Берліні.

«Умовно ділимо район на мікрогромади по 15 — 20 тисяч населення та систематично проводимо соціологічне опитування щодо нагальних проблем. Стратегічна мета цього квартального менеджменту — ефективне формування Програми економічного та соціального розвитку Києва, максимально наближеної до потреб усіх мешканців мікрорайону», — пояснив Роман Лелюк.
Директор Департаменту суспільних комунікацій розповів, що в одному зі столичних мікрорайонів уже провели пілотне опитування.








«Там справді багато проблем, зокрема з ремонтом дахів будинків і ліфтів. Всі вони враховані та опрацьовуються. Але найбільше голосів набрали три проблеми, пов’язані з відсутністю продуктового магазину, пішохідного переходу та лав у сквері. Здавалося б дрібниці, але від них залежить рівень задоволення життям, індекс щастя», — сказав Роман Лелюк.
Своєю чергою депутат Київради Ігор Хацевич підтримав презентовані ініціативи щодо комунікації влади та громади. «У ході таких форумів, дискусій народжується спільне бачення. Є великий шанс, що ми почуємо один одного, а рішення, які ми прийматимемо будуть ефективними не тільки для району, міста, а й для всієї країни», — сказав Ігор Хацевич.
У форумі брали участь також представники патрульної поліції Києва. Вони завітали зі своєю локацію та запропонували всім бажаючим одягнути окуляри, що імітують стан сп’яніння, та пройтись у них по прямій лінії. Виконати тест-завдання мало кому вдалося.

«Серед деяких водіїв існує хибна думка, що напідпитку вони начебто все контролюють і нікому не загрожують», - розповіла старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю патрульної поліції Києва Лідія Занюк.
За допомогою «алкоокулярів», у яких важко впевнено йти та орієнтуватися в просторі, правоохоронці демонструють наскільки змінюється реакція людини у разі вживання алкоголю.
Нагадаємо, шостий Форум розвитку громадянського суспільства пройшов минулої суботи, 10 липня, у Святошинському районі в парку «Совки».
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»