Сергій Артеменко: «На Воскресенці збудуємо сучасний сквер з фонтанами»
Депутат Київради Сергій Артеменко в інтерв’ю «Вечірньому Києву» розповів про свою депутатську діяльність, проблеми мешканців Дніпровського району столиці та як він їх вирішує.
Депутат Київради (Європейська солідарність), член міжфракційного об’єднання «Успішний Київ», секретар постійної комісії з питань власності Сергій Артеменко у Київраді працює друге скликання і вдруге представляє інтереси мешканців Дніпровського району столиці.
Про свій округ депутат може розповідати з великим натхненням і безкінечно, тому наша розмова розпочалася саме з цього.
«КОЛИ ЗАХОДИТЬ МОВА ПРО ПРОБЛЕМИ ОКРУГУ, ВЛАДА ЗАВЖДИ ЙДЕ НАЗУСТРІЧ»
— Сергію Вікторовичу, ви друге скликання є депутатом Київради від Дніпровського району столиці. Тому традиційне наше запитання до депутатів-мажоритарників, котрі не вперше працюють у Київраді: що вдалося зробити для своїх виборців під час попереднього депутатства?
— У нашому районі дуже багато застарілого житлового фонду, так званих «хрущовок». Вони постійно потребують ремонту. Тому приводили ці будинку до ладу. Зокрема, перекрили аварійні дахи, замінили вікна, двері, відремонтували ліфти.
Облаштували 12 нових дитячих майданчиків, повністю оновили фасади в школах, дошкільних закладах.
Розпочали і продовжуємо займатися благоустроєм озера Радунка, зокрема там облаштували зони відпочинку, встановили фонтани. Вдалося навести лад в парку «Аврора», де також встановили гарний сучасний фонтан та дитячі і спортивні майданчики. З’явилося сучасне освітлення на вулицях Райдужній, Перова.
Зроблено і багато іншого, всього не перелічиш. Це, вже не кажучи, що намагаємося допомогти кожному виборцю у вирішенні його особистих проблем.
Зокрема, у зв’язку з карантином, почастішали прохання про матеріальну допомогу. Кошти з цією метою передбачені міською програмою «Турбота», тому намагаємося добиватися, щоб їх виділяли і для виборців нашого округу.
— Дехто з депутатів, хто мало займається проблемами свого округа, у якості виправдання каже, мовляв, що я можу один зробити, коли в бюджеті бракує коштів… Як вам вдається добиватися виділення коштів для свого Дніпровського району?
— По-перше, я добре обізнаний з проблематикою Дніпровського району. Адже тут постійно мешкаю з сім’єю, свого часу був депутатом райради та працював першим заступником голови Дніпровської РДА.
По-друге, в мене дуже потужна команда помічників, які обізнані з усіма тонкощами підготовки та подачі проєктів рішень, знають як донести проблему, зокрема організувати виїзди представників депутатського корпусу та виконавчого органу на об’єкти, які потребують уваги.
По-третє, відчуваю велику підтримку від міської влади. Коли заходить мова про проблеми округу, наприклад, облаштування парку чи школи, у КМДА завжди йдуть назустріч.
— Що в планах збираєтеся зробити для своїх виборців протягом найближчих 5 років?
— На місці колишнього сміттєзвалища на вулиці Вершигори, 5 збудуємо сучасний сквер зі спортивними, дитячими майданчиками та простором для вигулу собак.
Продовжуватимемо роботи з благоустрою парку «Перемога». Це — і нові доріжки, і прочищення каналу, який пролягає через парк, і встановлення сучасного освітлення. Також там облаштуємо майданчик для вигулу собак.
До речі, на благоустрій парку «Перемога» ми використовуємо не тільки бюджетні кошти, а і кошти небайдужих до проблем рідного міста меценатів.
Плануємо будівництво православної церкви на Вершигори, 5. Свого часу, коли розроблявся детальний план територій, нам вдалося внести цей об’єкт на містобудівну карту. Наразі допомагаємо церкві з документами.
Також Київрада вже підтримала поданий нами проєкт освітлення територій навчальних закладів (дитячих садочків, шкіл). Тому частину шкіл плануємо освітлити вже цього року.
Продовжуватиметься і встановлення сучасного вуличного освітлення. На черзі вулиці Кибальчича, Вільде, Стальського.
«КОЛИ МАФ ПРАЦЮЄ НЕЗАКОННО, НЕ ЗАВЖДИ ВИНЕН ПІДПРИЄМЕЦЬ»
— Тепер поговоримо про безпосередню вашу роботу у Київраді. За поданням комісії з питань власності, міськрада ухвалила проєкт рішення про надання знижки малому і середньому бізнесу на оренду комунального майна. Чи діятиме ця пільга і надалі?
— Так, це питання ми постійно обговорюємо на засіданнях комісії. Для всіх підприємців малого та середнього бізнесу, які орендують комунальне майно, встановлена 50% знижка на час карантину. Тобто, вона діє до 31 серпня і буде пролонгована, якщо Кабмін продовжить карантин.
— Свого часу комісія власності підготувала і подала на розгляд Київради проєкт рішення, яким пропонувала підприємцям взяти в оренду сміттєзбірники, які розташовані біля під’їздів будинків. Чи багато виявилися охочих і що з цього має бюджет?
— Готуючи таке рішення, ми ставили за мету навести лад у сміттєзбірниках, тобто захаращених будівлях, розміщених біля багатоповерхівок.
Ці сміттєзбірники заборонили здавати в оренду ще в 2010 році, а потім з тарифів за утримання прибудинкової території виключили плату за їх утримання. Тому вони виявилися без догляду і там зазвичай збиралися асоціальні елементи.
У Києві таких сміттєзбірників налічується близько 2 тисяч. А от відчужувати та приватизувати їх не дозволяється.
Тому, коли у 2018 році Київрада дозволила сміттєзбірники здавати в оренду, підприємці охоче цим скористалися. Облаштували ці приміщення і розмістили у них магазинчики для торгівлі продуктами та іншими товарами, окрім алкоголю.
Орендна плата для сміттєзбірника розміром 15-20 квадратних метрів, в залежності від виду підприємницької діяльності, складає 3-5 тисяч грн. Загалом, виходить непогана сума надходжень до бюджету.
Таким чином, напрацьований нашою комісією механізм сьогодні успішно працює у більшості районів. Отож ми допомогли малому бізнесу, а він допомагає місту податками та надходженнями від орендної плати.
Більш складними сьогодні є проблеми МАФів…
— Ви маєте на увазі, що в місті ще залишається багато МАФів, які працюють незаконно?
— От у тому то і проблема, що МАФ може працювати незаконно не з волі підприємця, а вимушено. Адже є дуже багато людей, котрі по 20 років утримують кіоск, платять податки, пайові внески, створюють робочі місця.
І тут стається таке, що цей підприємець не виграв тендер на ProZorro. Тоді йому залишається або зносити свого МАФа, або брати його у суборенду у того, кому пощастило виграти.
Подібна ситуація дуже обурює малий бізнес. Тому нам, депутатам, разом з представниками влади потрібно зустрічатися з підприємцями, обговорювати проблеми і домовлятися про зрозумілі чесні правила гри.
З іншого боку я цілком підтримую міську владу, яка пропонує привести всі малі архітектурні форми до єдиного європейського стандарту.
Підтримую і те, що МАФи не повинні бути розміщені у підземних переходах, червоних зонах і на колекторах. Але, під час коронакризи, на мою думку, це питання варто трохи відтермінувати.
«КИЯНАМ БАЙДУЖЕ, ХТО ПІД ЯКИМ ПРАПОРОМ ПРИЙШОВ, ВОНИ ЧЕКАЮТЬ ВІД НАС РЕАЛЬНИХ РЕЗУЛЬТАТІВ»
— Чому вступили до міжфракційного об’єднання «Успішний Київ»? Що вам це дає?
— Головне завдання для всіх депутатів Київради — зробити щось хороше для міста та киян. Для цього потрібно об’єднуватися з різними фракціями і людьми, незалежно від їх політичних уподобань.
Такі міжфракційні об’єднання, як «Успішний Київ», дуже згуртовують депутатів.
Наприклад, мені неважливо з якої фракції колега, головне, щоб він мав бажання покращити життя свого міста.
Адже ніхто з нас через 5 років звідси виїжджати не збирається, нам тут жити, тому треба залишити після себе хороший слід. Киянам байдуже до політичних прапорів, вони чекають від нас реальних результатів.
Тим більше, що у Києві сьогодні залишається багато глобальних проблем, особливо тих, які стосуються будівництва транспортних розв’язок, щоб звільнити дороги від заторів.
Це та інші питання ми маємо вирішувати всі разом, об’єднуючись фракціями, районами, незалежно від того, який політичний прапор зібрав нас у Київраді.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»