«Обшуки у Департаменті земельних ресурсів були по справі, в якій влада — потерпіла сторона», — Петро Оленич

Ще у квітні ДФС визнала Департамент потерпілою стороною, а вже у травні — здивувала перевірками.
У понеділок, 25 травня, керівництво міста зібрало пресконференцію з приводу активних обшуків у структурних підрозділах муніципалітету. Нагадаємо, що у травні прокуратура із фіскальною службою провела більше перевірок, ніж за цілий минулий рік. Один із обшуків був у Департаменті земельних ресурсів.
Заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Петро Оленич під час брифінгу зазначив, що здивований від таких перевірок. Зокрема, тому, що за останні сім років Департамент, який перевіряли, тісно співпрацює із правоохоронцями і завжди надавав необхідні документи.
Причиною травневого обшуку стала кримінальна справа, яку відкрили ще у 2018-ому. Йдеться про неодержання Київською міськрадою доходу за час фактичного користування земельними ділянками по вул. Старонаводницька, 10 від ТОВ «Старонаводницький посад». Сума збитків становить 22,5 млн грн.
Вже у квітні цього року, зі слів Оленича, Київраду залучили до справи як потерпілу сторону. А вже у травні в Департаменті проводили обшуки.
«Сенсація правоохоронців про збитки у 22 млн грн — це результат роботи внутрішнього аудиту Департаменту земельних ресурсів. І ми передали інформацію по цих збитках фіскальній службі ще у липні 2020-го. Однак тільки у квітні 2021-го місто було визнане потерпілою стороною. І через місяць ми маємо в гостях Державну фіскальну службу, яка прийшла до нас як до потерпілих заявників. Шукати, мабуть, ті самі заяви про злочин, які ми подавали до них», — зазначив Петро Оленич.
Він також додав, що окрім справи по Старонаводницькій, раніше встановили ще п’ять випадків користування міськими ділянками підприємцями без відповідних документів. Йдеться про ТОВ «Проектний інститут «Спецавтоматика» — 679 402,99 грн, ТОВ «Новопечерський посад» — 5 185 352,49 грн, ТОВ «Винзавод» — 3 213 435,50 грн, ТОВ «Віолта» — 2 766 111,11 грн, ТОВ «Анкоріс» — 5 081 127,84 грн.
Раніше Департамент земельних ресурсів впровадив подання позовних заяв про стягнення з несумлінних орендарів заборгованості з орендної плати на майже 204,6 млн гривень. І за 2019-2020 роки відправив 1112 листів підприємствам-боржникам, сума боргу яких складає майже 1,2 млрд грн.
За останні два роки міська влада уклала договори оренди землі на більш, ніж 608 млн грн. Через суд вдалось залучити до бюджету 6,5 млн гривень.
Заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявив, що зараз фіскальна служба намагається перекласти на Київ свої провали у роботі.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник зазначив, що останнім часом у столиці відбувається навмисна дестабілізація роботи міських служб. Також керівництво метрополітену прокоментувало обшуки на підприємстві.
Нагадаємо, під час засідання Київради Віталій Кличко заявив, що обшуки на комунальних підприємствах — це тиск на столичну владу і придушення місцевого самоврядування.
Раніше Кличко записав жорстке відеозвернення щодо тиску на міську владу. Зокрема, він звернувся до правоохоронних органів із вимогою проінформувати мерію про статус справ, щодо яких КМДА передавала матеріали за результатами внутрішніх перевірок.
18 травня у будинок до Кличка прийшли озброєні правоохоронці. Такі дії правоохоронців мер Києва вважає психологічним тиском на нього. Згодом У СБУ пояснили, що робили у будинку мера.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»