Бронзове серце, яке світиться, встановили у центрі Києва

У Києві відкрили 29-ту мініскульптурку проєкту «Шукай».
Скульптуру встановили на вулиці Богдана Хмельницького, 42 — саме тут жив видатний кардіохірург, інженер і кібернетик Микола Амосов, на честь якого її відкрили.
— Це серце ми присвячуємо Миколі Михайловичу Амосову — людині, яка, за деякими данними, зробила за своє життя 10 тисяч операцій, і, думаю, це досить близько до правди, — розповіла авторка проєкту «Шукай» Юлія Бевзенко. — Легенда скульптурки така: Натисни на мене — і відчуєш серцебиття.
Встановлення цієї скульптури тривало найдовше серед усіх попередніх — близько 5 місяців. За цей час змінювався її дизайн і форма, а також тривав процес підключення до електрики, що теж є унікальним для скульптур проєкту.


Юлія Бевзенко подякувала міській владі за надання дозволів на встановлення скульптури.
— Ми, як місто, завжди готові організаційно допомагати таким проєктам, тому що вони роблять Київ цікавішим не лише для гостей столиці, але й для самих киян, — розповіла заступниця голови КМДА Ганна Старостенко. — Адже більшість із нас щодня ходить вулицями і навіть не знає, хто на них жив або працював. А враховуючи, що зараз ми входимо у період святкувань до Дня Києва, будемо вважати цю скульптуру вашим невеличким подарунком столиці.


Щоб все було анотомічно правильно, організатори запросили для консультації Василя Лазоришинця, кардіохірурга і директора Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова. Саме він помітив що першочергове зображення серця, взяте для моделювання скульптурки з Інтернету, було хворим, тому творці замінили його дизайн.
Тепер серце є абсолютно здоровим, а ще інтерактивним: якщо натиснути на кнопку поряд, то воно пульсує червоною підсвіткою — 70 разів на хвилину, як при спокійному серцебитті людини.
До речі, у скульптури є дублікат: його встановили на фасаді Національного інституту серцево-судинної хірургії, заснованого Миколою Амосовим (вулиця Амосова, 6).
Попередньою 28-ою скульптуркою проєкту «Шукай» був профіль князя Кия, якого встановили на вулиці Верхній Вал.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»