У столичному музеї відновили традицію, яку порушували під час війни, аварії на ЧАЕС та пандемії
У Національному художньому музеї України відновили традицію, яку порушили лише тричі за 40 років — зробили спільне фото працівників на сходах музею перед фасадом.
Колективне фото на сходах музею у Міжнародний день музеїв — ця традиція, якої музейники дотримуються уже понад чотири десятиріччя.
«Ми від неї відступали лише тричі: 1946 року після закінчення Другої світової війни, 1986 — у рік чорнобильської катастрофи і 2020 року — під час пандемії COVID-19. Цього року ми знову зібралися на сходах музею перед фасадом у риштуванні, щоб зробити спільну світлину», — зазначають у Музеї.
Вони вважають, що ця фотографія стане ще одним документом епохи, свідченням того, що й у непрості часи попри все музей не припиняв свою роботу.
«Наша світлина, безперечно, символічна, бо відображає не тільки життя NAMU, а й ситуацію в інших українських — та й не тільки українських — музеях, які мусять нині боротися сьогодні за своє відновлення (у прямому сенсі, як наш музей, реставруючись, так і переносному — відновлюючи життя після пандемії) й переосмислення своєї ролі у нових умовах», — підкреслюють у музеї.
Комплексна реставрація Національного художнього музею коштує 68 млн грн. Таке фінансування музей отримав завдяки участі у проєкті «Велика реставрація».
Нагадаємо, під час відновлення фасаду столичного Національного художнього музею віднайшли двері, які колись були ще одним входом в будівлю.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»