Національний художній музей в Києві відкрився після локдауну
Після тривалої перерви Національний художній музей України, що на вул. Грушевського, 6, знову запрацював для відвідувачів.
У зв’язку з реставраційними роботами фасаду, вхід до музею можливий через службовий вхід за розкладом:
середа, четвер, неділя — з 10:00 до 18:00. Каса працює до 17:00.
п’ятниця — з 12:00 до 20:00. Каса працює до 19:00.
субота — з 11:00 до 19:00. Каса працює до 18:00.
Окрім постійної експозиції першого і другого поверхів, у виставкових залах для огляду доступні проєкт сучасної української мисткині Лади Наконечної «Дисципліноване бачення» та організована разом із Музеєм сучасного мистецтва Одеси виставка «Олег Соколов: колір, музика, слово».
Сувенірна крамниця працюватиме за розкладом роботи музею.
Вартість вхідного квитка: 100 грн., пільгового (школярі, студенти, пенсіонери) — 40 грн.
Нагадуємо, що при відвідуванні музею необхідно дотримуватися протиепідемічних заходів: перебувати в приміщенні музею у правильно одягненій масці, яка щільно закриває ніс і рот, а також зберігати дистанцію з іншими відвідувачами у залі.
Проєкт Лади Наконечної «Дисципліноване бачення»
У своєму проєкті Лада Наконечна зосереджується на 1930-х роках та, спираючись на архівні матеріали і твори з колекції NAMU, вона на основі окремих історій досліджує здатність мистецтва формувати певне спільне бачення. У своєму дослідженні вона відштовхується від припущення, що соціалістичний реалізм встановлював своєрідний режим бачення, а увагу фокусує на пейзажі — жанрі, який часто позиціонується як ідеологічно мало заангажований. Проєкт присвячений виявленню ролі пейзажу в «конструюванні» певного типу бачення.
«Олег Соколов: колір, музика, слово»
Монографічна виставка Олега Соколова (1919-1990) підготовлена в рамках музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця. Мистецтво одеського художника Олега Соколова вперше буде всебічно представлене в Національному художньому музеї України — більш ніж дев’яносто творів, що охоплюють період від початку 1950-х до кінця 1980-х. Олег Соколов експериментував з різними мистецькими формами, його спадок налічує кілька тисяч робіт — це рисунки, колажі, монотипії, каліграфія, арт-буки, тощо.
Нагадаємо, унікальний «Київський спадок» презентують у столиці
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»