Мудре око об’єктиву: до 100-річчя від дня народженя видатного київського фотографа Миколи Козловського
8 травня у Сумах народився Микола Федорович Козловський (1921-1996), який ще за життя вважався неповторним майстром фотографії, справжнім «літописцем» Києва. Його унікальні роботи свого часу були відзначені численними дипломами та нагородами на радянських та міжнародних фотовиставках. 1982 року митець став лауреатом Республіканської журналістської премії імені Ярослава Галана за фотоальбом «Київ і кияни», а 1986 році — почесним Лауреатом Національної Премії України імені Тараса Шевченка.
Близько сорока років Микола Федорович працював фотокореспондентом престижного радянського журналу «Огонек» в Україні, об’їздив майже всі країни колишнього Радянського Союзу від Карпат до Чукотки, побував також у багатьох іноземних державах. Був автором понад двох десятків фотокниг, серед яких відомі альбоми «В об’єктиві — життя», «Тут народжується ранок», «Балет», п’ять альбомів про Київ, які свого часу вважалися справжньою візитівкою нашого міста. За спогадами рідних митця, за популярністю у якості сувеніру, ці фотоальбоми навіть конкурували з «Київським тортом».
Микола Федотович був єдиним фотографом, кому після унікальних археологічних знахідок довірили знімати Пектораль…
З нагоди 100 річниці від дня народження легендарного київського фотографа «Вечірній Київ» підготував підбірку його світлин пов’язаних з Києвом та пригадати яким було наше місто у другій половині ХХ сторіччя.
У публікації використані фотографії з альбомів Миколи Козловського, випущених у 1960-1980 роках видавництвом «Мистецтво»
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»