35 років тому київське «Динамо» здобуло Кубок володарів Кубків: архівні фото

Київське «Динамо» 2 травня 2986 року

2 травня 1986 року київське «Динамо» здобуло переконливу перемогу над мадридським «Атлетіко» в фіналі Кубка володарів Кубків, вдруге вигравши цей трофей. Для газети «Вечірній Київ» це стало непересічною подією.

Шлях динамівців до чемпіонства розпочався з вересня 1985 року, причому з поразки «Утрехту» (Нідерланди). Це була і остання поразка, після цього кияни впевнено здолали «Утрехт» та інші імениті на той час клуби: «Університатя» (Крайова, Румунія), «Рапід» (Відень, Австрія), «Дукла» (Прага, Чехословаччина).

Переможний шлях киян

Фінал престижного турніру проходив на фоні страшної катастрофи, 26 квітня пролунав вибух на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС. На той момент про масштаби катастрофи кияни лише здогадувались, але страхітливі чутки вже ширились містом.

Так само нічого не знали і футболісти «Динамо», які напередодні фіналу прибули до французького міста Ліон. Щойно кияни зійшли з трапу літака, їх буквально оточили іноземні репортери, переважна більшість яких хотіла дізнатись: що трапилось у Чорнобилі?

«Коли ми прилетіли до Ліона, в аеропорту нас зустріла велика кількість журналістів. Однак питання всі лунали не про фінальний поєдинок, а про Чорнобиль. Ми ухилялися від цих питань, не розуміючи, що ж там сталося. Уже приїхавши до готелю і ввімкнувши телевізори, на всіх каналах ми побачили новини про аварію на ЧАЕС. Звісно, ті хлопці, які мали сім’ї і батьків у Києві, почали телефонувати, аби якомога швидше відправляти їх до інших міст», — згадує учасник фінального поєдинку Василь Рац.

Шлях мадридського Атлетіко до перемоги

Не на користь футболістів столичного клубу були і трибуни стадіону «Жерлан» (39 300 глядачів), де проходив фінальний матч. На відміну від іспанців, для звичайного вболівальника з Києва було неможливо поїхати і підтримати свою команду.

«За радянських часів наші вболівальники не їздили на виїзні поєдинки в такій кількості, як сьогодні. Звичайно, у Франції, коли вийшли на стадіон у Ліоні, бачили, що майже всі трибуни були в червоно-білих кольорах нашого суперника — «Атлетико», — ділиться враженнями про атмосферу на стадіоні автор одного з м’ячів у фіналі Вадим Євтушенко

Привітання динамівців з перемогою

Попри усе «Динамо» здобуло впевнену перемогу — 3:0. Рахунок футболісти столичного клубу відкрили вже на 4 хвилині поєдинку, автором голу став Олександр Заваров. Попри помітну перевагу киян, інтрига в матчі все ж зберігалась майже до кінця, допоки всі питання не зняв найкращий бомбардир «Динамо» — Олег Блохін, який відзначився голом на 85 хвилині, а Вадим Євтушенко поставив переможну крапку, забивши третій м’яч на 87 хвилині.

Разом з кубком кияни повертались літаком до Москви, де їх практично ніхто не зустрічав, лише поодинокі пасажири звертали увагу на групу футболістів, частина з яких одразу ж вимушено поїхала на збори збірної СРСР.

Справжні овації від рідних вболівальників динамівці отримали вже у Києві, куди вони повернулись потягом. На вокзалі сотні простих киян зустрічали своїх переможців разом з одним із найпрестижніших клубних трофеїв того часу — Кубком володарів Кубків.