В університетському саду відбулася толока
17 квітня громадські активісти проєкту «Києве, мий » прибирали територію Ботанічного саду імені Академіка О. Фоміна. До акції могли долучитися усі бажаючі кияни. Подібний захід уже проводився у вересні минулого року та об’єднав навколо себе чимало мешканців та волонтерів, які за допомогою соцмереж долучилися до великого прибирання та відновлення благоустрою історичного міського парку або підтримали акцію грошовими внесками.
У межах суботника, який тривав 8 годин, «Вечірній Київ» поспілкувався з організатором заходу, членом громадської організації «Києве, мий» Віталієм Оноприєнком, який відповів на декілька запитань.
-Чому ви обрали саме Ботанічний сад для акції і як волонтери вибирають локації для своїх акцій?
Ми з колегами дуже любимо цю чистину міста. Гуляючи восени цим парком, із сумом помітив занедбаність цього прекрасного куточка. Тож ми провели першу акцію з прибирання у Ботанічному саду та вирішили повернутися сюди навесні…
Щодо вибору об’єктів, то в нас із колегами є така традиція: робимо список із 12 локацій-кандидатів, на які нас запрошують місцеві жителі чи волонтери. А потім просто викидаємо кубики. Перша цифра на суботу, а друга на неділю. Ми працюємо переважно на вихідних, коли вільні від своєї основної роботи.
-Що вдалося зробити активістам за 8 годин?
— Територія Ботанічного саду величезна, та потребує не одного дня на наведення чистоти та порядку. Ми обрали одну із найбільш проблемних частин парку- нижню частину території біля ставку. Ми прибрали цю ділянку від сміття та залишків листя, почистити доріжки та водостоки. Привели до ладу та покрили лаком лавочки… Наступним важливим кроком стало очищення від графіті, яке істотно псувало загальний вигляд парку. Важливою частиною акції стало також очищення ставку мийкою з високим тиском, на жаль цього разу не вдалося його наповнити, бо у Ботанічному саду не було ще ввімкнене водопостачання, яке зазвичай включають у теплу пору. Також, вдалося частково покращити вигляд доріжок у нижній частині парку, які через відсутність покриття, на жаль, нагадують болото, засипали їх камінням, щоб цими стежками можна було ходити…
-Які складнощі виникають у процесі прибирання?
— Ніяких особливих складнощів не мали. Ми беремося за такі проблеми, які можна вирішити власними силами.
Прибираючи територію, звернули увагу на вкрай незадовільний стан сходів, які поєднують нижню частину парку з верхньою. Через усунення ґрунту вони аварійні, тому користуватися ними повноцінно просто неможливо. Вони потребують реконструкції та залучення спеціалістів, ми, як громадські активісти, за цю проблему просто не беремось.
Ще однією проблемою Ботсаду є те, що підчас сильної зливи весь бруд стікає схилами до нижньої частини парку, де осідає у ставку та прилеглій до нього території. Є проблеми із станом водостоків та їх розташуванням. У деяких місцях водостоки розміщені вище за рівень асфальту десь на 5-7 сантиметрів, що спричиняє додаткові проблеми підчас дощів. Тому, багато запитань до інженерів, які спроєктували систему водостоків таким дивним чином.
-Чи долучаються зазвичай співробітники Ботанічного саду до Ваших акцій?
— Зазвичай, ні. Але до нас підходив садівник, який стежить за всією територією.
— Наскільки популярною виявилася Ваша ініціатива? Скільки приблизно людей взяли участь у суботнику цього разу?
-Вважаю, що це була одна із найбільш успішних наших акцій, в якій взяли участь більше 20 киян та громадських активістів.
-Які наступні акції ви плануєте провести у найближчий час?
-Зараз до нас звертаються чимало киян із проханням відчистити радянські мозаїки. Думаю, що найближчим часом візьмемося за великі мозаїчні панно на Березняках, які потерпають від засилля бруду та заклеєні рекламою. Часто до нас звертаються також жителі Борщагівки щодо мозаїк біля під’їздів будинків, які також є цікавими елементами декору радянських часів…
Є ще багато цікавих ідей та ініціатив, які плануємо здійснити у майбутньому.
Ми прагнемо зробити наше місто кращим та чистішим у силу наших можливостей.
Фотографії заходу для публікації цієї статті надані представниками ГО «Києве, мий»
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»