Як столичним підприємцям отримати фактично безвідсотковий кредит
В умовах карантину та обмежувальних заходів у роботі бізнесу на сесії Київради депутати підтримали зміни до Програми фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва. Тепер малий та середній бізнес може отримати доступ до кредитів всього під 0,01%. Як практично підприємцю отримати кошти?
Як підприємцю під час карантину отримати фактично безвідсотковий кредит?
На це запитання відповів голова постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Владислав Трубіцин.
«Київська влада фактично бере на себе сплату по відсоткам, а підприємцю доведеться повертати лише тіло кредиту, який він отримав на розвиток свого бізнесу.
Умовою для отримання цієї допомоги є реєстрація та сплата податків у м. Києві. В той же час потужності виробництва частково або повністю можуть розміщуватись у Київській області.
Сферами найбільшої уваги для виділення коштів є сільське господарство, переробна промисловість, торгівля, транспорт, будівництво, готельно-ресторанний бізнес, освіта, інформація та телекомунікації. Але й інші види діяльності також можуть розглядатись.
Цільове використання кредитів — придбання устаткування, обладнання, модернізація технологічного процесу, реконструкція приміщень, впровадження енергозберігаючих проєктів та зелених технологій, поповнення обігових коштів.
Для того, аби отримати компенсацію, слід звернутися до банків-учасників Програми: АТ«Кредобанк», АТ «ПроКредитБанк», АТ «КредитВестБанк, АТ «Ощадбанк», АТ «Мегабанк», АТ «Банк Альянс», АТКБ «ПриватБанк», ПАТ «Банк Восток», АТ «КБ «Глобус», АТ «Альфа-Банк», АТ «ОТП Банк».
Після того, як банк пересвідчиться, що підприємець та його діяльність відповідають визначеним критеріям, укладається відповідна кредитна угода.
Місто, в свою чергу уклавши договори з банківськими установами, згодом за цими угодами компенсує банкам кошти.
Тобто, підприємець має прийти у відділення і заявити про намір отримати кредит з компенсацією процентних ставок за «Програмою фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва», затвердженою рішенням Київської міської ради від 21.09.2017 № 46/305.
Як бачите, все досить просто. Сподіваюсь, підприємці скористаються цією можливістю.
Переконаний, що саме таких рішень столичної влади очікують підприємці. Ми на ділі доводимо, що сприяємо легальному бізнесу, який створює робочі місця, сплачує податки і працює чесно», — підкреслив Владислав Трубіцин.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»