З Києва почали вивозити стару автогуму, зібрану з прибудинкових територій
У Солом’янському районі столиці всі зібрані з території старі автопокришки будуть перероблені. У Києві продовжується збір, складування та відправка на переробку старих шин, які громадяни використовували на газонах.
Керуюча компанія Солом’янського району завершила процес укладання договірів про співробітництво із ТОВ «Укрбіоекологія» на збір та переробку (важливо, що саме переробку, а не утилізацію) автомобільних шин. Про це повідомляє Солом’янська РДА.
Для прикладу, наведено також використання гумової крихти від переробки шин:
— виробництво тротуарної плитки з гумової крихти;
— при покритті доріг, асфальтовій і бетонної огорожі на дорогах з доповненням крихт
— у виробництві травмобезпечного покриття для спортивних, дитячих майданчиків або спортзалів;
— у ландшафтному дизайні;
— у виробництва гумових плит, панелей, покрівельних матеріалів тощо.
Для довідки: викинуті на смітник автошини в природних умовах розкладаються не менше 100 років. Під дією атмосферних опадів і грунтових вод з покришок вимиваються токсичні органічні сполуки: дифеніламін, дибутилфталат, фенантрен. Крім того, такі відходи легко займаються і при горінні виділяють в атмосферу токсичні речовини.
Дарницька РДА повідомила, що з місця тимчасового зберігання вивезли на утилізацію старі автомобільні покришки. А це більше 2-х тисяч гумових коліс, які були зібрані комунальними службами в дворах Дарницького району. В районі також нагадали, що автомобільні шини, які були зібрані на прибудинкових територіях, тимчасово зберігаються на спеціальній локації, яка охороняється, для запобігання актів вандалізму. Після зібрання достатньої кількості автопокришок — вони відправляються на утилізацію.
Нагадаємо, у Деснянському районі прибрали сміттєзвалище зі старими автопокришками.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»