На Троєщині знову горіла трава, дим від якої у 350 разів шкідливіший за куріння

У Києві продовжує палати суха трава, дим від якої у 350 разів шкідливіший за куріння.
У понеділок ввечері, 29 березня, вогнеборці загасили пожежу поблизу ТЕЦ-6 на вулиці Пухівській, що у Деснянському районі. Там на площі близько 1000 кв. м горіла трава та очерет.
У неділю столичні надзвичайники 12 разів виїжджали на гасіння сухостою. Найбільші за площею пожежі, які вогнеборцям доводилося гасити, сталися на вулиці Милославській на Троєщині, а також на вулиці Новопирогівській, що на Корчуватому.

Крім того, нещодавно трава палала у Дарницькому, Святошинському, Оболонському та Дніпровському районах. Головною причиною всіх пожеж на відкритих місцевостях залишаються люди, які кидають недопалки, де заманеться, розводять вогнища та навмисно спалюють суху траву та сміття.
Тим часом у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів стверджують, що дим від такого багаття у 350 разів шкідливіший за куріння. Адже з листя й трави, які тліють без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини — одні з найотруйніших для людини речовин. Загалом горіння разом із листям різноманітного сміття посилює забруднення атмосферного повітря.
— Щороку з приходом весни Україну охоплюють пожежі через спалювання сухостою. Вони завдають шкоди не лише людині, але й забирають життя у рослин, птахів, комах та тварин, а ще погіршують родючість ґрунту, — зазначають у Міндовкілля.
За даними опитування Gradus:
- 39,4% українців продовжують спалювати суху рослинність;
- 52% паліїв навіть не знають про небезпеку від такого способу;
- 20% людей перестали палити бур’ян на прохання своїх дітей та онуків.
Нагадаємо, що з поверненням сухої та теплої погоди в столиці та на Київщині почастішали випадки пожеж через спалювання старої трави. У Вишгородському районі в селі Литвинівка на згарищі сухостою знайшли тіло 73-річного чоловіка.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»