Відомий бізнесмен застерігає від нового виду шахрайства у Фейсбуці

Відомий бізнесмен, президент Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості, віце-президент Конфедерації роботодавців України Олександр Соколовський розповів, як ледве не став жертвою шахраїв у Фейсбуці.

Люди, будьте, пильними! Адже, чи шахраям вдасться вас обдурити, залежить, насамперед, від вас самих — застерігає киян відомий підприємець, президент Всеукраїнського об’єднання роботодавців легкої промисловості, віце-президент Конфедерації роботодавців України Олександр Соколовський. Днями з ним трапилася така історія.
«Довелося зіштовхнутися з новою для мене схемою шахрайства через злом месенджера у Фейсбуці.
Раптом приходить повідомлення від давнього товариша Саші з проханням «перехопити» до кінця дня досить реальну суму грошей — 4500 грн.
Ну трапляється, думаю, мабуть щось термінове. Зазвичай, такі гроші на картці є у багатьох. І коли особа того, хто просить у борг, не викликає сумнівів у порядності, звичайно, чому б і не допомогти.
Але життя змушує бути обережним і я про всяк випадок вирішую перевірити ще раз і телефоную Саші. Додзвонитися не можу.
Пишу товаришу в месенджер, щоб він мене набрав. З месенджера від нього начебто намагається пробитися дзвінок, але при цьому мені нічого не чути. Не поспішаю перераховувати гроші, прошу друга передзвонити пізніше.
Він не передзвонює, але продовжує вести діалог в месенджері. Навіть не уявляєте, як красиво шахраї намагаються тиснути, коли бачать, що «розвести лоха» не вийшло!
Розумію, що щось тут не те і для очищення совісті (раптом Саша дійсно так зайнятий, що набрати мене не може) прошу тільки написати його прізвисько, відоме лише вузькому колу наших спільних друзів.
Шахраї не здаються, роблять спробу, але не вгадують. Після чого чемно пишу їм: «вечір в хату» і отримую не менше важливу відповідь: «фарту, масті» (сленг, характерних для місць не так віддалених — авт.).
На жаль, п’ятеро з Сашиних друзів таки попалися на цю вудку. Так як не здогадались перевірити ще раз і відправили гроші.
Тепер справою займається кіберполіція, яка оперативно підключилася і навіть допомогла Олександру повернути назад зламаний акаунт!
Закликаю всіх бути пильними і не вестися на такі дешеві «розводи». До речі, сьогодні трапився ще один схожий випадок — приходить прохання вже з аккаунту іншого товариша з проханням позичити навіть більш скромну суму «до завтра». А коли я у відповідь запропонував, щоб гроші він отримав з рук в руки, раптом тиша і ніхто мені вже більше не пише…».
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»