До Міжнародного дня театру поблизу метро «Театральна» облаштували фотозону зі сценою з легендарної вистави

27 березня з нагоди головного театрального свята, біля Національного театру імені Лесі Українки встановили композицію зі знаменитої вистави Леоніда Мілютіна «Насмішкувате моє щастя», яка вже впродовж багатьох років вважається однією з кращих у репертуарі колективу.
В основі сюжету вистави — сценічний роман у листах, заснований на реальних почуттях між знаменитим письменником Антоном Павловичем Чеховим та юною акторкою Лікою Мізіновою. На заваді любовних пристрастей стояла дружина письменника, акторка Ольга Кніппер та старший брат Олександр.

Прем’єра вистави відбулася у 1966 році та з величезним успіхом йшла на сцені майже 16 років… Серед виконавців були легендарні українські актори: Микола Рушковський (виконував у різний час ролі обох братів Чехових), Ада Роговцева (Ліка Мізінова) та Лариса Кадочникова (Ольга Кніппер-Чехова).

Постановку поновили у 2004 році з нагоди 100 річчя з Дня смерті письменника. Режисеру вдалося зберегти художнє оформлення та основний склад виконавців з першої постановки, за винятком ролі юної Ліки Мізінової, де знамениту Аду Роговцеву замінили молоді акторки театру Наталя Доля та Ірина Новак. Роль Ольги Кніппер з величезним успіхом продовжувала виконувати Лариса Кадочникова. На роль Антона Чехова запросили провідного актора Малого театру Росії В’ячеслава Єзепова, який виконував цю ж роль підчас першої постановки. Роль брата продовжував грати Микола Рушковський, якого, після смерті корифея сцени у 2018 році, замінив Олег Замятін. Не вирішено поки питання щодо заміни В’ячеславу Єзепову, життя якого обірвалася у грудні минулого року. Чи залишиться ця вистава у репертуарі поки невідомо.


У день театру, колектив вирішив нагадати киянам про свою легендарну виставу. На вулиці Пушкінській, неподалік від кав’ярні «Будинок Бергоньє» відобразили одну із сцен: на фоні дерев стоять обличчям одна до одної 2 жіночі фігури суперниць: Ольги Кніппер (у чорному) та Ліки Мізінової (у білому вбрані).



Позаду однієї з фігур можна побачити дерев’яну лавочку з іменами відомих театральних акторів-корифеїв театру: Хохлов, Биков, Луспєкаєв, Борисов, Лавров, Опалова, Карташова…
А ось друга лавочка залишається поки без імен театральних акторів, можливо, з часом, там увіковічнять пам’ять акторів, які сьогодні творять історію театру…
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»