У київському університеті відкриють унікальний хаб

У столиці створюють унікальний Хаб та Роботодром. Це проєкт Факультету інформатики та обчислювальної техніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Проєкт буде реалізовано за прикладом подібного хабу в одному з найкращих технічних навчальних закладів світу — Массачусетського технологічного інституту (МІТ). Днями в прямому ефірі радіо «Київ 98 фм» декан факультету інформатики та обчислювальної техніки Сергій Теленик та заступниця декана Олена Халус презентували унікальний проєкт.
«Наразі в Україні не існує єдиного простору для тренування та змагань студентських команд з робототехніки, місця проведення проєктування робототехнічних пристроїв на науковому рівні, з вільним доступом осіб на візках та інших маломобільних груп населення. І команда ФІОТ має намір це змінити», — зазначив Сергій Теленик.


За словами Сергія Теленика у хабі також планується виконання науково-дослідних та проєктно-конструкторських робіт, результати яких чекає ІТ-бізнес. Крім цього, на його базі будуть проводитись спеціалізовані навчання студентів із залученням провідних фахівців ІТ-компаній, розвиватись проєктні студентські роботи, надаватись можливість створювати стартапи та проводити різноманітні івенти, зустрічі з представниками IT-компаній, пов’язані із працевлаштуванням.
За задумом, хаб ФІОТ стане одним з найбільш інноваційних проєктів в країні, «магнітом» для талановитих студентів з України та інших держав. Навколо хабу створять сквер, який буде частиною коворкінгової зони й зв’язком з іншими об’єктами, спрямованими на розвиток творчості, такими, як Роботодром.


«Зараз реалізація нашого проєкту знаходиться на фінальній стадії. До його створення вже приєдналася велика кількість партнерів. Наразі триває активна стадія комунікації з партнерами, які можуть також приєднатись до нашого ІТ-простору», — зазначила Олена Халус.
Долучитися до проєкту можна написавши на електронну пошту заступниці декана ФІОТ, Олени Халус: selena.ua@gmail.com.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»