Чи вистачить усім тяжким хворим на COVID місць у столичних лікарнях

Сьогодні на позачерговому засіданні постійна комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики заслухала інформацію про ситуацію в столиці з COVID-19. Зокрема, мова йшла про заповненість лікарняних закладів хворими з ускладненнями, викликаними коронавірусом, та додаткові кошти, виділення яких Департамент охорони здоров’я КМДА ініціює на придбання апаратів штучної вентиляції легень.
Минулого тижня заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко рекомендував головам постійних комісій, депутатських фракцій, міжфракційних депутатських об’єднань Київської міської ради з 20 березня до 10 квітня поточного року утриматись від проведення будь-яких заходів у будівлі Київради.
Тому деякі депутатські комісії почали проводити свої засідання онлайн, у режимі відеоконференції. Сьогодні на таке засідання зібралися депутати постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
На початку засіданні, за традицією, депутати заслухали звіт директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург про ситуацію із захворюванням у м. Київ на COVID-19 та готовність медичних закладів до весняного сплеску цієї хвороби.
Валентина Гінзбург, зокрема повідомила, що ситуація із захворюваністю у столиці на коронавірус дуже складна. Так, за минулу добу виявлено 1164 хворих з COVID-19, з них 53 дитини і 15 медпрацівників.
У лікарнях на сьогоднішній ранок перебувають 4252 пацієнтів з підтвердженим діагнозом коронавірусної інфекції, з них 41 — дитина. Також на сьогодні у тяжкому стані знаходяться 2700 осіб, 60 хворих підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
За словами директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА, це найбільша кількість тяжких хворих з початку оголошення пандемії.
«На жаль, прогнози до середини квітня, поки що невтішні. Зараз поширюються британський та бразильський штами віруса. Тому спостерігається інша симптоматика, ніж та, що була раніше. Зокрема, це — короткий інкубаційний період (4-5 днів) та висока контагіозність. Хвороба набагато частіше спричиняє ускладнення і більше вражає молодих людей, вагітних жінок, дітей», — сказала Валентина Гінзбург.
Враховуючи складну ситуацію з поширенням коронавірусу, минулого тижня ліжковий фонд у лікарнях столиці збільшили на 844 місць. Зараз заповненість лікарень становить 77%. Тож тяжким хворим місць поки що вистачає.
Також Департамент охорони здоров’я готує проєкт рішення про виділення з резервного фонду 23,5 млн. грн на придбання обладнання для лікування хворих на COVID-19 у тяжкому стані. Кошти безпосередньо надійдуть у лікувально-профілактичні заклади столиці. Проєкт рішення незабаром надійде на розгляд профільної комісії.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»