Столичні лікарі розказали, як вакцинувались

Місяць тому в Україні почалася вакцинація населення від COVID-19 препаратом CoviShield. Першими щеплення потримали медики, військові ООС і люди з будинків престарілих.
Ми зібрали історії медичних співробітників, які вже вакцинувались.
Ольга Примаченко — столична лікарка в Амбулаторії на Ніжинській.
«За майже рік пандемії як сімейний лікар маю за плечима досвід ведення пацієнтів з ковідом. Хвороба нещадна, підступна та в деяких випадках не лишає жодного шансу! Як сімейний лікар наполегливо рекомендую вакцинацію як єдиний спосіб профілактики важкого перебігу COVID-19! Захистіть себе та своїх рідних!».



Анастасія Бикова-Шелевицька — педіатор у Медичному центрі «Педіатрія з любов’ю».
«Зробили першу дозу вакцини CoviShield, яку виробляють за ліцензією AstraZeneca. Це я випереджаючи запитання. Бо часто читаю такі коментарі до подібних дописів. Це єдина доступна вакцина в Україні, інших немає. Вакцина нормальної якості».


Андрій Білонюк — завідувач лабораторії радіаційної гігієни та моніторингу в Національному науковому центрі радіаційної медицини НАМН України.
Вакцинацію проти ковід-19 пройдено! Щоправда, поки першою дозою. Звісно, CoviShield. Повірте, багато не дочекається. Тому нікого не агітую, але поспішіть!»



Ніценко Наталя — лікарка 22-го відділення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва.
«Вакцинувалася 5 хв тому — почуваюся добре. Попри те, що сама перехворіла пів року тому, вважаю за необхідність зробити щеплення. Колегам радила б все-таки вакцинуватися — бо це надійний захист від важкого протікання захворювання».

Коробчук Ігор — фельдшер 12-го відділення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва.
«Тільки-но вакцинувався, було трішки лячно, але не боляче. Прийняв таке рішення, тому що зараз різко зросла захворюваність серед населення, а ми працюємо в тісному контакті з ними. Раніше не хворів на COVID-19».

Лавріненко Юлія — фельдшерка 22-го відділення Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва.
«Вакцинувалася 5 хв тому — почуваюся задовільно. Зробила це, щоб не захворіти на COVID-19. Ми всі розуміємо, які можуть бути наслідки. Наприклад, моїх близьких не оминув вірус, вони перебували на стаціонарному лікуванні „на кисні“ — і це було жахливо. Тому я для себе вирішила зробити щеплення проти COVID-19».

Дарина Дмитрієвська — лікарка в громадській організації «Медичні лідери».
«Я перехворіла двічі. Коли дійде черга до мене, я вакцинуюсь від ковіду обов’язково. Чи щепитись — це взагалі ніколи не запитання».

Вакцинація — це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19, однак для того, щоб у населення країни сформувався колективний імунітет необхідно зробити щеплення як мінімум 60% населення України. Нагадаємо, у МОЗ озвучили найпоширеніші фейки про вакцинацію.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»