Рятувальники тренувалися протидіяти повені на Оболонській набережній

Комплексні навчання рятувальників влаштували сьогодні в парку «Наталка» на Оболонській набережній.
До навчань були залучені понад 60 осіб та 15 одиниць спецтехніки. Загалом же у столиці для протидії повені та льодоходу можливо залучити близько 800 одиниць техніки, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Як повідомили в ГУ ДСНС у м. Києві було організовано 7 навчальних площадок, на кожній з яких розіграно окрему умовну ситуацію для певної служби. На першій площадці Київська аварійно-рятувальна служба «Київська служба порятунку» провели рятувальні роботи щодо зняття з даху будівлі на човен потерпілих від повені. На наступному робочому місці рятувальники Головного управління ДСНС України у м. Києві разом із Київською комунальною аварійно-рятувальною службою відпрацювали порятунок людини, що провалилась під лід.
Навчання для бригад швидкої передбачало надання медичної допомоги людині, яка провалилася під лід і ще одному потерпілому, який згодом втратив свідомість і йому допомагало Товариство Червоного Хреста. Зокрема бригада швидкої при серцево-легеневій реанімації застосувала Easy Pulse.
«Це спеціальне обладнання для непрямого масажу серця. Особливість такого приладу в тому, що він дотримується рекомендованої глибини та інтенсивності компресії, а медик у цей час може сконцентруватися на наданні пацієнтові іншої невідкладної допомоги», — пояснив старший фельдшер відділу медицини катастроф Центру ЕМД та МК Андрій Ржевський.
Крім того, проводили роботи щодо інженерного захисту території від підтоплення (будівництво дамби мішками з піском). Співробітники Київського гарнізону відпрацювали завдання стосовно підриву крижаного поля для запобігання ймовірності підйому рівня води та її скупчення. На наступному етапі ними ж було проведенні роботи щодо відкачування води з підтопленого об’єкту. На шостій ділянці рятувальниками «Київської служби порятунку» разом КК «Київавтодор» відпрацьовували витягування застряглого в місці підтоплення автобуса з людьми. І на останньому робочому місці проводились роботи щодо очищення зливоприймальних систем, колекторів, гідроспоруд, приведення їх до належного технічного стану.
Після завершення командно-штабних навчань експерти зробити висновок, що органи управління і сили цивільного захисту впоралися із поставленими перед ними завданнями.
Для боротьби з повінню в Києві може бути залучено близько 800 одиниць техніки, зокрема, насосні станції, плавзасоби тощо.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»