Боржники «Київтеплоенерго» під час карантину можуть заощадити до 30% коштів

Для киян, які мають заборгованість за тепло, зараз діють особливі умови реструктуризації боргу.
25% мешканців столиці мають заборгованість за теплопостачання, а 5% — системно не сплачують рахунки. На сьогодні сумарний борг киян складає майже 4,4 млрд грн. Оскільки накопичення заборгованостей несуть загрозу для роботи теплопостачання міста, боржникам пропонують погоджуватись хоча б на розстрочку рахунків і сплачувати їх частинами. А уклавши таку угоду під час карантину, клієнт-боржник зекономить близько 30% на оплаті пені та майбутніх судових чи виконавчих внесках.
У КП «Київтеплоенерго» нагадують: відповідно до законодавства, якщо користувач невчасно сплачує за комунальні послуги, йому нараховують пеню — у розмірі близько 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Але через пандемію та карантинні обмеження, такі штрафи тимчасово скасували. Після завершення дії карантинних обмежень ця законодавча норма знову запрацює.
Скориставшись можливістю реструктуризації зараз, боржники можуть уникнути додаткових витрат і стягнення заборгованості у примусовому порядку через суд, сплати пені, судових та виконавчих зборів. Деякі кияни вже зіштовхнулись зі штрафними санкціями.
«Наприклад: власник квартири на вул. Саксаганського, з опалювальною площею 339 кв.м, кілька років не сплачував за спожите тепло. Станом на 1 лютого 2021 року його борг за централізоване опалення досяг 79 тис. грн. До січня 2020 року йому також нараховувалась пеня за несвоєчасно оплачені рахунки. Останній рік власник квартири продовжив накопичувати борг — станом на сьогодні його заборгованість за спожите тепло складає 129 тис. грн без врахування пені. Уклавши угоду про реструктуризацію боргу до кінця карантину, цей боржник має змогу заощадити до 30% від суми боргу за рахунок пені, судових і виконавчих стягнень, врегулювання питань щодо зняття арешту з майна (нерухомості, транспорту та/або коштів на банківських рахунках)», — пояснюють на підприємстві.
Нині реструктуризувати заборгованість можна, навіть не виходячи з дому.
Для цього необхідно звернутись до Центру комунального сервісу (ЦКС) через месенджер у Facebook чи Skype. Для укладення угоди про реструктуризацію також необхідно буде надати фото або скан-копії:
- паспорта чи документа, що його замінює (всі заповнені сторінки)/ID-картки;
- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (ІПН);
- правовстановлюючого документа на квартиру або витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
- довіреності, якщо договір укладатиме уповноважена особа.
Щоб спростити і прискорити процедуру укладення договору, ЦКС запровадив електронну форму заявки. Про укладення договору телефоном повідомить спеціаліст Центру.
Також для укладення угоди про реструктуризацію можна звернутися листом до СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» за адресою вул. Жилянська, 83/53.
Принагідно киянам нагадують, що сплачувати онлайн за комунальні послуги можна в особистих кабінетах «Київтеплоенерго» та ЦКС, а також з допомогою QR-коду на рахунку та в платіжних онлайн-системах.
Нагадаємо, що тарифи на опалення та гарячу воду залишились на рівні 2019-го, завдяки підписаному Меморандуму про взаєморозуміння між Асоціацією міст України та КМУ. Відповідно тариф на послугу централізованого опалення складає 1654,41 грн/Гкал, а на гаряче водопостачання — 97,89 грн/м³.
Днями директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін під час брифінгу повідомив, що через лютневі морози киянам доведеться більше заплатити за тепло.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»