На Київщині випустять півтори сотні щигликів

Держекоінспекція Столичного округу конфіскувала близько півтори сотні щиглів, які охороняються Бернською конвенцією, під час оперативної перевірки у Київській області. Сьогодні будуть випускати птахів на волю.
«Вчора інспекція Столичного округу отримала інформацію стосовно незаконного перевезення цих рідкісних птахів для подальшого продажу. Сьогодні вранці оперативна група ДЕІ виїхала на місце, про яке йшлося у зверненні, та затримала браконьєрів. У порушників було вилучено коробки, в яких знаходилось близько півтори сотні птахів», — повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.
Щиглики невеличкі яскраві птахи. У дорослих самців тім’я, лоб і горло червоні. Решта оперення голови чорна. Спина і поперек бурі, груди і тіло з боків жовтувато-бурі, підхвістя біле. Самка схожа на самця, але всі кольори оперення тьмяніші. У молодих птахів немає червоного і чорного кольорів на голові. Птахи корисні і декоративні. Вони винищують шкідників, особливо, тлю, а також насіння бур’янів.
Екологи час від часу виявляють контрабандистів, які виловлюють цих птахів. Так, у січні 2019 року у Борисполі митники затримали вантаж із 1600 живими птахами. Їх незаконно намагалися вивезти до Йорданії. Тоді щигликів випустили на волю.
До слова, 3 березня 2021 року Світова спільнота відзначатиме Всесвітній день дикої природи. Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи: «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв’язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад, та пропагувати цінність традиційних практик та знань, що сприяють встановленню більш стійких відносин із цими важливими природними системами та просування моделі і практики управління лісами та лісовими ресурсами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, їх екосистем, видів дикої фауни та флори.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»