Коли у Києві пропонують завершити навчальний рік

Визначити остаточну дату «Останнього дзвоника» заважає проведення ЗНО, яке відбуватиметься у школах.
«Ми усе ближче до фінішу „змішаного“ 2020-2021 навчально року. Питання: як завершуємо, коли? 299 тис родин учнів шкіл Києва хвилюють відповіді на них. Поки що стовідсотково сказати, як це станеться, ще не можна. Та про деякі передбачення можемо поговорити», — зазначила на своїй сторінці директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.
За її словами, спочатку потрібно визначитися, коли закінчаться уроки для учнів 1-10 класів (у 11-тикласників своя пісня — ЗНО). Це передбачалося зробити це 28 травня. Однак у цей день відбудеться одне з наймасовіших ЗНО — математика. А це означає, що бажано, щоб 27 та 28 травня 280 тисяч дітей у школи не прийшли.
Залишається 26 травня, або 1 червня. 26 травня — середа. Посеред тижня завершувати навчання незручно для батьків. Куди мамі першокласника діти дитину у четвер? Пришкільних таборів немає — ковід. Щоб відвезти в інше місто, потрібно брати відпустку. У Києві у початковій школі 129 тис дітей. Отже, отримуємо 129 тис невдоволених родин.
1 червня — понеділок, День захисту дітей. Також потрібно звільнити школи — ЗНО з української мови та літератури. Залишається 2 червня. І 11те, коли спливає 175 навчальних днів, передбачених законодавчо.
«Чому ЗНО диктує, коли 299 тис учнів мають завершити навчальний рік, аргументів для себе не знайшла, — зауважила Олена Фіданян. — Чому у порушення Санітарного регламенту (наказ МОЗ від 25.09.2020 № 2205) п’ять ЗНО цього року мають відбутися у п’ятницю та понеділок не розумію! У Регламенті вказано:"Неоднакова розумова діяльність учнів і в різні дні навчального тижня: її рівень зростає до середини тижня і залишається низьким на початку (понеділок) і в кінці (п’ятниця) тижня.» Отже УЦОЯО свідомо порушує Санітарний регламент та призначає доленосні іспити на дні тижня з низьким рівнем розумової діяльності?!
Завершення ЦЬОГО навчального року нагадує відому ситуацію з казки, коли головний герой стоїть перед вибором, який шлях обрати: праворуч підеш — посеред тижня — виганяй 280 тис учнів зі шкіл; прямо підеш — там дітям для ЗНО обрали найнезручніші дні; ліворуч підеш — ще не винесено до сесійної зали законопроект про завершення 2020-2021 нр, а отже можливі суттєві зміни у його фіналі. І куди б ти не пішов, усюди купа невдоволених, ображених, обурених».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»