Вирок Стерненку: на Банковій триває акція протесту
У Києві під Офісом Президента триває акція протесту проти ув’язнення одеського активіста Сергія Стерненка.
Як передає Укрінформ, між активістами і правоохоронцями виникає штовханина. Учасники пікету запалюють димові шашки. Чутно вибухи піротехніки.
Активісти скандують: «Свободу політв‘язням» і «Свободу Стерненку». Також люди співали гімн. Окрім національної символіки є прапори «Правого сектору» та Нацкорпусу.
На місці чергують столичні поліцейські спільно з військовослужбовцями Національної гвардії України.
«Для забезпечення публічної безпеки та правопорядку залучені представники структурних підрозділів столичної поліції, в тому числі вибухотехніки та працівники поліції діалогу. Правоохоронці у межах своєї компетенції та відповідно до вимог законодавства негайно реагують на всі провокації. Закликаємо організаторів та учасників акції дотримуватися норм чинного законодавства і не порушувати громадський порядок», — наголошують у відділі комунікації поліції Києва.
Нагадаємо, Приморський районний суд Одеси 23 лютого визнав Сергія Стерненка винним у викраденні людини за попередньою змовою групи осіб, а також у незаконному зберіганні зброї і засудив до 7 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. До оскарження вироку йому обрали запобіжний захід тримання під вартою.
Стерненко заперечує свою причетність до викрадення і наполягає, що справа політично вмотивована.
Леонід РУДЕНКО