Одне авто «зібрало» 17 трамваїв: чому в Києві затримується громадський транспорт

Щодня у столиці трамваї «вибиваються» з графіку через абияк припарковані автомобілі. У цьому можна переконатися підписавшись на телеграм-канал «Зміни руху» від КП «Київпастранс».
За офіційними даними КП «Київпастранс» за 2020 рік зафіксовано 87 випадків припинення руху трамваїв через припарковані приватні автомобілі в габариті проїзду. У січні 2021 року таких випадків було лише 5. Проте, у лютому столицю накрили значні снігопади, проблем із паркуванням виникало значно більше, тож і статистика за цей місяць буде цілком іншою.
Так, лише вчора, 22 лютого, по вулиці Щекавицькій авто, залишене в габариті проїзду трамваїв, «заблокувало» трамваї № 11, 12, 16, 19. У вечірній час пік пасажири чекали на відновлення руху «всього лише» 15 хвилин.
«Середній час затримок руху трамваїв склав 45 хвилин, найбільший час — 1 година 55 хвилин. У нас був випадок, що по вулиці Кирилівській „назбиралося“ 17 вагонів — це максимальна кількість трамвайних вагонів, які припинили рух внаслідок затримки», — розповів «Вечірньому Києву» Директор з транспорту КП «Київпастранс» Сергій Литвинов.
Як зазначають у КП «Київпастранс», найбільше страждають від недбалих водії приватних автівок пасажири трамвайних маршрутів № 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19 — їм найчастіше доводиться чекати або на зупинках, або у салонах трамваїв.
Найбільш проблемними київпастрансівці вважають вулиці Дмитрівську, Дегтярівську, Кирилівську, та Спаську. Водночас у столиці взагалі нема трамвайних маршрутів, на яких би хоч раз не фіксували випадки паркування у габариті проїзду трамваїв.
Єдине, що можуть зробити водії «заблокованих» трамваїв, — повідомити диспетчера. (Хоча у Києві були випадки, коли розлючені пасажири гуртом «виштовхували» автомобілі подалі від колії.)
«При отриманні інформації про затримку руху внаслідок паркування транспорту в габариті проїзду громадського транспорту головний диспетчер КП «Київпастранс» повідомляє про подію чергового працівника Управління нацполіції, який направляє на місце події відповідальні служби для евакуації транспортного засобу, який блокує рух громадського транспорту в тому числі представників КП «Центр організації дорожнього руху», — пояснив Сергій Литвинов.
У середньому поліцейських доводиться чекати до 20 хвилин. Якщо за цей час не встигне прибігти власник автівки та з’їхати з місця пригоди, то він отримає штраф та клопоти, бо автомобіль евакуюють.
Водночас у Київпастрансі не мають інформації про те, скільки протоколів на порушників правил дорожнього руху (у частині паркування в габариті проїзду громадського транспорту) виписали поліцейські. Загалом штраф за подібні порушення — штраф 510 гривень. Якщо ж авто «поїхало» на штрафмайданчик, то порушники також мають сплатити за послуги евакуатора — 1270 грн, а також за перебування автомобіля на штрафмайданчику — 144 грн/доба. Таким чином, оплачують три квитанції.
Нагадаємо, у Києві назвали 13 основних причин евакуації авто з вулиць.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»